آشنایی با سندباکس گوگل و هدف آن

Google sandbox چیست؟
گوگل سند باکس در حقیقت تعریفی برای پیشرفت آهسته دامین های جدید است.بر پایه sandbox گوگل بعد از راه‌اندازی یک سایت با دامین جدید شما تا مدتی در حدود یک تا پنچ ماه در سند باکس قرار داده می‌شوید تا گوگل از کیفیت محتوای تولیدشده توسط شما اطمینان حاصل کند و حیطه کاری شما را تعیین نماید.

وقتی که گوگل آشنایی کافی نسبت به سایت و محتوای تولیدشده شما کسب نماید، از سند باکس خارج می‌شوید و در رتبه‌بندی نتایج جستجو جایگاه اصلی خود را پیدا خواهید کرد.

هدف اصلی سندباکس گوگل:

یکی از اهداف اصلی گوگل ممانعت از پیشرفت سریع سایت های اسپمر در نتایج جستجوی گوگل بوده است. بنابراین با به‌کارگیری  این روش دیگر نمی‌توان یک سایت جدید را به سرعت در صف اول نتایج گوگل قرارداد و هر روز راهبُرد های مختلف را برای فریب الگوریتم‌ها امتحان کرد.

با این وجود بسیاری از سایت های نوپا همچنان شناس قرارگیری  در نتایج گوگل و جذب بازدیدکننده را خواهند داشت،البته پیشرفت شما در این دوره زیاد مشهود نخواهد بود ولی شاهد تغییرات در جایگاه خود برای کلمات کلیدی خاص و افزایش تدریجی بازدیدکنندگان سایت خواهید بود.در صورتی که رشد ناگهانی در تعداد بازدیدکنندگان سایت خود (معمولاً در یک روز آمار بازدید سایت دو برابر می‌شود) داشتید می‌توانید امیدوار باشید که از  sandbox خارج‌شده‌اید .سندباکس گوگل یک قانون تئوری (زیرا گوگل نه تأیید کرده نه تکذیب) برای پنالیزه کردن سایت های است که گوگل تشخیص می‌دهد تازه ایجادشده اندو برای چند ماه (بین یک تا پنج ماه) به آن‌ها اجازه حضور در صدر نتایج جستجو نمی‌دهد. و روشی موثر برای جلوگیری از رشد قارچ گونه اسپمر ها در فضای اینترنت است.

به چه طریق از گوگل سندباکس خارج بشیم؟

 • عدم استفاده از دامنه هایی که قبلا توسط افراد دیگر بکار گرفته شده است.
 • کشف لینک های بد و شکسته شده در محتوی صفحات سایت.
 • رعایت قوانین کپی رایت و عدم کپی برداری از مطالب دیگران.
 • مطالب را برای موتورهای جستجوگر ننویسید بلکه به صورت قابل فهم برای کاربرانتان بنویسید.
 • یک هاست معتبر با کیفیت و با آپتایم بالا را تهیه کنید.

  چگونه بفهمیم که از سندباکس خارج شده ایم یا خیر؟

  با جستجوی عبارت Site:www.yourdomain.com در گوگل میتواند تا حدی از قرار گرفتن در اینوضعیت آگاه شوید. در صورتی که برای جستجوی فوق نتیجه ای یافت نشد ) برای سایت های جدید (و یا نسبت لینک های برگشتی در مقایسه با تعداد صفحات ایجاد شده در سایت بسیار ناچیز است ، ممکن است سایت شما در وضعیت سندباکس قرار گرفته باشد.

  سئوکار حرفه ای:مهندس مهدی مژدهی

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کابین وردپرس قالب وردپرس آموزش وردپرس