ابزارهای تشخیص محتوای کپی شده

ابزارهای تشخیص محتوای کپی شده

ابزار تشخیص محتوای کپی شده

در این بخش ابزارهای مفید در زمینه شناسایی محتوای کپی، کیفیت محتوای داخلی سایت و بررسی متن های کپی شده را به شما معرفی میکنیم.

استفاده از سایت Siteliner

بسیاری از مواقع مشکلات داخلی سایت باعث افت سئو سایت خواهد شد. مثلا وجود لینکهای خراب، محتوای یکسان با آدرس های متفاوت و… که در سایت ما وجود دارند. برای بدست آوردن چنین مشکلاتی می توانید از ابزار گوگل وبمستر تولز استفاده کنید. یک سایت بسیار مفید نیز در این زمینه وجود دارد که محتوای تکراری، نامناسب، لینک های خراب و پیج رنک صفحات داخلی شما را نمایش می دهد و از طریق آن می توانید مشکلات سایت خود را حل کنید.

آدرس سایت : www.siteliner.com

ستفاده از این سایت می تواند کمک بسیار زیادی به بهبود وضعیت سئوسایت شما بکند. زیرا علاوه بر اینکه محتوای تکراری، محتوای کپی شده و بی کیفیت را شناسایی میکند، لینکهای ۴۰۴ و شکسته روی سایت را نیز تشخیص می دهد.

ابزار Copyscape برای بدست آوردن محتوای تکراری

بسیاری از مواقع ممکن است محتوای سایت شما از سایت دیگری کپی شده باشد (یا برعکس) و شما از این موضوع بی اطلاع باشید و همین موضوع نمره منفی برای سئو سایت شما باشد. وب سایت copyscape.com به شما کمک می کند تا این محتوای تکراری را تشخیص بدهید. دقت وب سایت فوق مناسب است اما ممکن است نتواند همه محتوای کپی شده را تشخیص دهد.

با بررسی اطلاعات این سایت می توانید محتوای نامناسب سایت خود را تشخیص داده وآنها را بهبود بدهید. این سایت بخشی هم برای حفاظت از سایت شما را دارد که من فکرمیکنم صرفا جنبه اطلاع رسانی دارد و استفاده از آن مزیت بیشتری به سایت شما نمی دهد.

وب سایت Duplichecker

وب سایت duplichecker.com ابزاری برای شناسایی متون کپی است. برخی از شرکتها برای تولید محتوا از نیروهای دورکار یا فریلنسرها می خواهند که برایشان کار تولید محتوا انجام دهند. متاسفانه در برخی از مواقع پیش می آید که محتوای تحویل داده شده به کارفرما کپی از سایت های دیگر بوده و مشکلاتی را بوجود می آورد. حتی بعضا ممکن است مشکل حقوقی برای کارفرما بوجود بیاید در حالی که کارفرما هزینه محتوا را به شخصی داده است که محتوا را از شرکت دیگری کپی کرده است. ابزارهایی برای تشخیص متن کپی وجود دارند که به آنها Plagiarism Checker میگویند. ابزارهای Plagiarism Checker به این صورت عمل می کنند که متن شما را دریافت کرده و محتوایی که متن شما از روی آن کپی شده را به شما نشان می دهند. وب سایت فوق یکی از سایت های خوب در این زمینه است.

سئوکار حرفه ای:مهندس مهدی مژدهی

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کابین وردپرس قالب وردپرس آموزش وردپرس