الگوریتم پیج لایوت و کاربرد آن در سئوسایت

الگوریتم پیج لایوت و کاربرد آن در سئوسایت

الگوریتم پیج لایوت (Page Layout) :

این الگوریتم مانند الگوریتم های اصلی موتور جستجو گوگل پیچیدگی های خاص خود را ندارد اما می توان گفت در بهبود سئو سایت جایگاه ویژه ای دارد .

وظیفه ی اصلی آن جریمه سایت هایی است که به میزان زیادی تبلیغات در سایت خود استفاده کرده اند و همچنین تبلیغات را در مکان های استاندارد قرار نداده اند .

الگوریتم Page Layout به صفحاتی که دارای تبلیغات زیاد هستند و درصد زیادی از صفحه را تبلیغات اشغال کرده اند نفره منفی می دهد که باعث کاهش نسبتا زیاد رتبه این صفحات می شود .

مواردی که باعث جریمه می شوند :

  • استفاده زیاد از پاپ آپ و پاپ باکس
  • پر کردن میزان زیادی از صفحه با تبلیغات بنری
  • تعداد لینک های خروجی بسیار بالا
  • و هر نوع تبلیغاتی که باعث مزاحمت بیش از اندازه برای کاربران شود

لازم است بدانید که شما باید برای سایت خود ساختار و چیدمان مناسبی را در نظر بگیرید تا تبلیغات شما در جای مناسب قرار گیرند و باعث از بین رفتن تجربه کاربری نشوند .

سایت گوگل با آپدیت الگوریتم طرح بندی خود (Page Layout Algorithm) ، به نوعی به مدیران سایت ها و وبمسترها تذکر جدی داد که از تبلیغات بی پروا و زیاد در سایت جلوگیری کنند.

هدف گوگل از این آپدیت همین است که به محتوای نوشتاری سایت خود نسبت به تبلیغات ، بیشتر اهمیت بدهید ،کاری کنید که مخاطبین جذب محتوای نوشتاری شما باشند ، تا به حال دقت کرده اید که سایتی را در گوگل سرچ می کنید و وارد آن میشود ، اما باید کلی آن سایت را بگردید تا محتوای مورد نظر خود را از سایت بیابید ، به دلیل اینکه سایت مورد نظر دارای تبلیغات بسیار زیادی میباشد. اما این برای گذشته بود و و از قدیم گفته اند گذشته ها گذشته است . گوگل از امروز با این نوع سایت ها برخورد جدی خواهد داشت .

سایت گوگل این الگوریتم را بر اساس نظرات و خواسته های یوزرهای خود که در مدت های گذشته ، پیغام هایی برای شکایت از این گونه سایت ها داده بوند ، ایجاد و آپدیت کرد ، کاربران از وجود یک جنگل از لینکها و تبلیغاتها در سایت خسته و آزرده می شوند ، از این پس گوگل این خستگی را کاملا می فهمد و رتبه سایت خاطی را شدیدا کاهش خواهد داد.

این الگوریتم جدید گوگل در سایت هایی که تبلیغاتی بسیار انبوهی ندارند ، هیچگونه تاثیری نخواهد گذاشت نگران نباشید ، چون بالاخره تبلیغات یکی از اصول درآمد زایی در اینترنت و تجارت الکترونیک می باشد ، گوگل اصلا چنین چیزی را نمی خواهد ، تنها هدف سایت گوگل این است که زمانی که یوزر وارد سایت شما می شود بدون هیچگونه تکان دادن موس در قسمت اسکرول (scrolling) محتوای اصلی شما را مشاهده کند.

اگر سایتتان هم دارای تبلیغات بسیار انبوه و بزرگی در ابتدای صفحه می باشد ، سعی کنید تا زمانیکه ربات و خزنده های گوگل وارد سایت شما می شود ، آن را اصلاح کنید در غیر اینصورت گوگل ، شما را از قطار خود ، بیرون خواهد انداخت.

 

سئوکار حرفه ای:مهندس مهدی مژدهی

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کابین وردپرس قالب وردپرس آموزش وردپرس