ایندکس چیست و روشهای سریع ایندکس گزاری گوگل کدامند؟

ایندکس چیست و روشهای سریع ایندکس گزاری گوگل کدامند؟

ایندکس چیست؟ بررسی صفحات توسط ربات خزنده و ذخیره اطلاعات اصلی آن در دیتابیس اصلی گوگل جهت ارائه به کاربران در زمان جستجوی کلمات کلیدی مرتبط با آن صفحه را ایندکس می نامند.

موتور جستجوی گوگل صفحاتی را به کاربران خود پیشنهاد میدهد که قبلا توسط رباتهای خود آنها را بررسی و ایندکس کرده باشد، در نتیجه برای حضور در نتایج گوگل باید در ابتدا از ایندکس صفحات سایت خود توسط گوگل اطمینان حاصل کنیم، پس از آن با رعایت نکات سئو میتوانیم رتبه خود را در نتایج جستجوی گوگل ارتقا دهیم.

روش های سریع ایندکس گوگل

یکی از دغدغه های اصلی مدیران وب سایت ها قرار گرفتن آنها در لیست نتایج گوگل است. این امر مستلزم زمان بوده و آنچه که مهم است کوتاهتر کردن این زمان خصوصا برای سایتهای تازه بارگذاری شده می باشد. از طریق روشهایی زیر می توان زمان ایندکس شدن گوگل را کاهش داد.

۱- بک لینک: لینک سایت خود را در دیگر سایتها قرار دهید تا زمان پیمایش آنها خزنده گوگل سایت شما را نیز بررسی و ایندکس نماید. البته اگر ارتباطی بین صفحات داخلی شما وجود نداشته باشد تنها صفحه ای که خزنده دیده است در لیست ایندکس قرار می گیرد.

۲- نقشه سایت: جهت معرفی سایت خود به گوگل می توانید از نقشه سایت استفاده کنید. نقشه سایت حاوی تمامی این مسیرها بوده و ایجاد آن در سایت باعث می شود، روبات های گوگل عمیق تر سایت را بررسی کرده و به دیگر صفحات نیز هدایت شده و آن ها را ایندکس نمایند. بعد از ایجاد صفحات شما حتی اگر لینک سایت خود را معرفی نکنید به صورت خودکار توسط گوگل ایندکس می شود البته این کار زمان بر است. اما وجود نقشه سایت باعث می شود با سرعت بیشتری این کار انجام شود.

۳- ابزار گوگل وبمستر تولز: گوگل به عنوان یک موتور جستجوی قدرتنمد امکان مدیریت سایت را دراختیار شما قرارمی دهد. با این ابزار بسیار ساده و تنها با داشتن یک اکانت گوگل و ثبت نام در گوگل وبمستر شما می توانید از امکانات آن استفاده کنید.

-قسمت optimization و سپس sitemap جهت ایجاد لینک نفشه سایت.

– قسمت google index با زیر شاخه به نام های Index Status ، Blocked Resources،Remove URLs امکان معرفی، بلاک وحذف صفحات از لینک ایندکس گوگل.

۴- ایجاد پروفایل شبکه های اجتماعی: با بازاریابی شبکه های اجتماعی و دریافت لینک از آن ها مطالب سایت خود را به اشتراک بگذاید. از آنجایی که لینک های ورودی به سایت شما توسط موتورهای جستجو مورد بررسی قرار می گیرند، اگر این لینک از شبکه های اجتماعی به سایت شما هدایت شوند، برای گوگل دارای اهمیت خاصی دارند و رتبه بالایی را به آن اختصاص می دهد.

۵- لینک سازی داخلی: لینک سازی داخلی نه تنها یکی از ترفندهای سئو به حساب می آید بلکه باعث نگه داشتن کاربر در سایت شده و به افزایش سرعت ایندکس صفحات نیز کمک می کند.

۶- مطالب تکراری: از ثبت مطالب تکراری در سایت دوری کنید. مطالب تکراری و کپی برداری از دیگر سایت ها ضمن مضر بودن برای سایت باعث حذف سایت از لیست نتایج گوگل خواهد شد. همچنین صفحاتی که دارای پیغام ۴۰۴ هستند را از سایت حذف و یا اصلاح کنید.

۷- تولید محتوا: تولید محتوا و استفاده از کلمات کلیدی بر اساس اصول سئو یکی از ساده ترین و بهترین روشهای افزایش سرعت ایندکس سایت به شمار می آید. این امر ضمن بالابردن کیفیت سئو و رتبه سایت در لیست نتایج گوگل، کاربران بیشتری را نیز جذب سایت خواهد کرد.

۸- به اشتراک گذاری مطالب: تولید محتوای مناسب و اصولی باعث اشتراک گذاری مطالب شما توسط کاربران در دیگر سایتها خواهد شد. همچنین شخصا مطالب خود را در دیگر سایتها به عنوان پست مهمان و یا در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید. دریافت لینک های ورودی سرعت ایندکس شما را افزایش خواهد داد.

۹- نام دامنه: پس از بروزرسانی الگوریتم پاندا، نام دامنه و استفاده از کلمات کلیدی اصلی در نام دامنه اهمیت زیادی پیدا کرده است.

چگونه میتوان یک صفحه ایندکس شده را از نتایج حذف کرد؟

شما میتوانید با استفاده از متا تگ یا فایل robots.txt از ایندکس شدن صفحات توسط گوگل جلوگیری کنید. اگر صفحه ای قبلا توسط گوگل ایندکس شده باشد و شما تمایل به حذف آن دارید باید از گوگل وبمستر و مسیر زیر اقدام کنید:

Webmaster Tools > Optimization > Remove URLs

سئوکار حرفه ای:مهندس مهدی مژدهی

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کابین وردپرس قالب وردپرس آموزش وردپرس