باورهای نادرست درباره هاست سئو

باورهای نادرست درباره هاست سئو

وجود هاست با کیفیت باعث تغییری در رتبه بندی نمی شود اما بالعکس استفاده از هاست بی کیفیت می تواند آسیب های جدی به رتبه بندی سایت وارد کرده و حتی در مواقعی سایت را پنالتی کند.

در انتخاب یک هاست قدرتمند باید به ۵ عامل توجه کنید که عبارتند از:

  • آپتایم یا سرعت پایداری
  • پینگ، فاصله میان اتصال
  • موقعیت هاست
  • امنیت 
  •  پشتیبانی

باور های اشتباه از هاست:

1-موقعیت سرور

بسیاری بر این باورند که موقعیت سرور برای گوگل حائز اهمیت است، به طور مثال اگر سایت بر روی سرور فرانسه میزبانی شود رتبه بهتری در گوگل فرانسه خواهد گرفت اما اینطور نیست.

موقعیت سرور از اهمیت چندانی برای گوگل برخوردار نیست اما برای کاربران چرا! به صورت عادی موقعیت سرور باید در کشوری قرار داشته باشد که مخاطبان سایت در آنجا اقامت دارند برای همین است که چیزی به اسم شبکه تحویل محتوا اینقدر در خارج از ایران حائز اهمیت است اما هاست های داخلی از کیفیت چندانی برخوردار نیستند و ما توصیه می کنیم حتی اگر مخاطبین سایت ایرانی هستند از هاست اروپا استفاده کنید.

2- سرعت ایندکس

عده ای بر این باورند که خزنده های گوگل  صفحات سایتی را که در سرور های خارجی میزبانی می شوند را بهتر و زودتر ایندکس می کند، البته این مورد نیز مانند مورد قبلی اشتباه است چرا که طبق گفته گوگل سرعت ایندکس صفحات ارتباطی با موقعیت سرور ندارد.

این باور از آنجایی شکل گرفته که بسیاری فکر می کنند گوگل به دلیل نداشتن سرور در ایران توانایی دسترسی مناسب به سایت ها را ندارد، اما نکته قابل توجه این است که گوگل در بسیاری از دیگر کشورها به غیر از ایران نیز سروری نداشته و بیشتر ریکوئست ها از آمریکا و هند می باشد.

3- سرور ارور

کشنده ترین آفت هاست بی کیفیت به وجود آمدن سرور ارور است. اگر سایت به دفعات زیاد دچار قطعی شود به مرور زمان اعتماد خود را نزد گوگل از دست داده و اگر این روند ادامه داشته باشد صفحات سایت از نتایج جستجو حذف می شوند.

سئوکار حرفه ای:مهندس مهدی مژدهی

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کابین وردپرس قالب وردپرس آموزش وردپرس