ارتباط و تفاوت سئو و بازاریابی محتوا

ارتباط و تفاوت سئو و بازاریابی محتوا

  دو واژه بازاریابی محتوا و سئو سایت در ابتدا شاید به معنای دو مفهوم جدا باشد ولی باید بدانید این دو واژه با یکدیگر تضاد نداشته بلکه در یک بخش و یک راستا می باشند. این دو واژه در واقع مکمل یکدیگر جهت یک بازاریابی قوی می باشند در واقع با یک بازاریابی محتوای قوی دسترسی به سئو قوی را امکان پذیر کرده ایم. زمانی که فردی جهت بدست آوردن بازاریابی محتوا قدرتمند مطلبی در سایت ایجاد و نشر می دهد چناچه اهمیتی به افزایش سئو محتوا ندهد موفق نمی گردد.

  محتوا امروزه یک ویژگی برجسته در موتورهای جستجو می باشند.در برخی از سطوح، بازاریابی محتوایی و سئو دو استراتژی به هم تنیده هستند.


همانطور که ممکن است حدس بزنید، دلیل اصلی ارتباط میان این استراتژی ها، این است که بین این دو هم پوشانی خوبی وجود دارد، یعنی آنها رابطه متقابل دارند.  ساخت کلمات کلیدی در محتوا باعث می شود که در رتبه بندی موتورهای جستجو جایگاه بهتری به وجود بیاید، که باعث جذب ترافیک بیشتر می شود و در رسیدن به اهداف بازاریابی شما موثرتر خواهد بود.

سئو و بازاریابی محتوا؛ دو عبارت متفاوت یا یک ترکیب جادویی؟ بسیاری معتقدند که سئو و تولید محتوا دو امر مجزا هستند در حالیکه این دو زوجی ایده آل برای موفقیت در فضای رقابتی اینترنت محسوب میشوند

سئو چیزی بیش از تولید محتوا، وبلاگ نویسی و کلمات کلیدی است. سئو یعنی بهینه‌سازی :بهینه‌سازی متاداده‌ها، استفاده از تگ‌های مناسب و یک سری مسائل فنی ازاین‌دست. این بهینه‌سازی‌های فنی، کار را برای بازاریابی محتوا آسان می‌سازد. یعنی این بهبودها در خدمت ترویج مطالب و محتواهای سایت است و بهبود تجربه کاربر را به دنبال دارد. سئو بدون محتوا و محتوا بدون سئو بی معنی است، تولید محتوا نقش مهمی در موفقیت شما در زمینه سئو خواهد داشت.

بازاریابی محتوا و سئو فضای یکسانی را به اشتراک می گذارند زیرا هر دوی آن ها هدف واضح یکسانی دارند و آن هم به دست آوردن افراد بیشتر برای بازدید از سایت است.  آن ها معمولا مکانیسم های یکسانی را با هم به اشتراک می گذارند. بازاریابی محتوایی می تواند با جذب  خواننده، مخاطب تولید کند اما  منتشر کردن محتوا در رسانه های اجتماعی برای سئو ضروری است.

تفاوت بین سئو و بازاریابی محتوا

حال که ارتباط بین این دو را متوجه شدیم زمان آن است که تفاوت بین آنها را نیز بگوییم. سئو و بازاریابی محتوا، از مهمترین ابزارهایی هستند که شما برای بازاریابی دیجیتال باید داشته باشید.  اگر بتوانید از هر دو به درستی استفاده کنید ، شانس شما برای موفقیت در بازاریابی دیجیتال افرایش خواهد یافت.

این که شما یک وبلاگ نویس ، وب مستر و یا صاحب کسب و کار کوچکی هستید، مهم است که مزایای استفاده از سئو و بازاریابی محتوا را به عنوان بخشی از استراتژی بازاریابی دیجیتال خود درک کنید.

با توجه به توضیحات کوتاهی که در بالا گفته شد، واضح است، تفاوت اساسی بین سئو و بازاریابی محتوایی این است که سئو بیشتر فنی می باشد و با طراحی وب سایت، ساختار و رفتار آن مرتبط است در حالیکه بازاریابی محتوایی بیشتر در مورد چگونگی قرار دادن محتوا به صورت آنلاین می باشد.

بازاریابی محتوا استراتژی بازاریابی است که با استفاده از محتوای جذاب و سرگرم کننده برای مخاطبان هدف، به منظور افزایش ترافیک وب سایت می باشد. هدف آن ایجاد علاقه در مخاطبان هدف به جای استفاده از تبلیغات آزار دهنده و مزاحم است. محتوا در بازاریابی محتوایی می تواند هر مطلب جذابی باشد. مقالات وبلاگ ها، ویدئوها،  پست های جذاب و آموزنده و هر نوع محتوای جذاب و سرگرم کننده که مخاطبان را جذب می کند می تواند باشد.

سئو تلاش می کند با  جذاب بودن برای موتورهای جستجو و بالا رفتن در نتایج آن، کاربر را به خود جذب کند. این در حالیست که بازاریابی محتوایی بر روی جذب مستقیم کاربران تمرکز دارد.

هدف اصلی سئو  باید راضی کردن کاربران باشد اما تمرکز اصلی آن بر روی موتورهای جستجوست. تمرکز اصلی بازاریابی محتوا بر روی تجربه کاربری است.

سئوکار حرفه ای:مهندس مهدی مژدهی

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کابین وردپرس قالب وردپرس آموزش وردپرس