تکرار کلمه کلیدی در سئوسایت

تکرار کلمه کلیدی در سئوسایت

Keyword Stuffing چیست؟

برای رتبه گیری در سایت، باید قوانین سئو را که توسط گوگل تعیین می‌شود را در کار خود به کار ببرید. یکی از این قوانین استفاده از کلمه کلیدی برای رتبه گیری در سایت، باید قوانین سئو را که توسط گوگل تعیین می‌شود را در کار خود به کار ببرید. یکی از این قوانین استفاده از کلمه کلیدی به اندازه لازم در محتواست.
Keyword Stuffing یا استفاده بیش از اندازه ی کلمه هدف، روشی است که با کمک آن فرد می‌توانست به گوگل کلمه کلیدی مورد نظر را نشان دهد و همینطور با استفاده از این روش، رتبه گرفتن سایت با کلمه کلیدی مورد نظر را به گوگل می‌فهماندند.
با توجه به آپدیت شدن الگوریتم های گوگل، این روش در حال حاضر کاربردی ندارد و نباید مورد استفاده قرار بگیرد و در صورت استفاده از آن، به نوعی دچار تخلف شده اید. به اندازه لازم در محتواست.
Keyword Stuffing یا استفاده بیش از اندازه ی کلمه هدف، روشی است که با کمک آن فرد می‌توانست به گوگل کلمه کلیدی مورد نظر را نشان دهد و همینطور با استفاده از این روش، رتبه گرفتن سایت با کلمه کلیدی مورد نظر را به گوگل می‌فهماندند.
با توجه به آپدیت شدن الگوریتم های گوگل، این روش در حال حاضر کاربردی ندارد و نباید مورد استفاده قرار بگیرد و در صورت استفاده از آن، به نوعی دچار تخلف شده اید.

جایگزین مناسب برای تکرار کلمه کلیدی 

در حال حاضر گوگل تلاش میکند به جای توجه به کلمه کلیدی و تکرار آن در صفحه، از مفهوم کلیدی برای تعیین کیفیت محتوا و جایگاه آن در نتایج گوگل استفاده کنید. روش های مختلفی برای مفهوم گرایی در تولید محتوا وجود دارد که در مقاله مفهوم کلیدی چیست به آن اشاره شده است.

  • استفاده از کلمات مترادف و هم معنی
  • استفاده از عبارات معادل انگلیسی
  • به کارگیری عبارات توصیفی که عینا همان مفهوم را منتقل میکنند
  • لینک سازی با عبارات طولانی و ترکیب های متنوع
  • بیان موضوعات حاشیه ای که ارتباط معنایی مستقیم با موضوع دارند

این تکنیک ها به شما کمک میکنند تا بدون آنکه مجبور به تکرار عبارتی مشخص در صفحه باشید مفهوم مورد نظر خود را به گوگل و البته کاربر برسانید.

تکرار کلمات کلیدی در متن جریمه دارد؟

شاید برای شما هم سوال شده باشد که آیا تکرار کلمات کلیدی در متن جریمه هم دارد؟ یعنی اگر ما در یک متن یک کلمه کلیدی را بارها و بارها تکرار کنیم ممکن است علاوه بر اینکه هیچ سودی برای ما ندارد جریمه هم داشته باشد؟ بله جواب این است که جریمه دارد و ممکن است وب سایت شما کاهش و افت رتبه هم داشته باشد.

اما اشتباهی که کاربران مرتکب میشوند در تکرار کلمات کلیدی این است که فراموش میکنند که مقاله را برای مخاطب مینویسند تا موتورهای جستجوگری مثل گوگل، پس ابتدا باید نظر مخاطب به متن شما جلب شود نه اینکه از تکرار کلمات شما خسته و نا امید شود.

تکرار کلمات کلیدی در متن به اندازه معقول و طبیعی هیچ اشکالی ندارد اما اگر این تکرارها غیر طبیعی شود باید منتظر جریمه از طرف گوگل باشید چون اصلاً دوست ندارد که یک وب سایت از روش های کلاه سیاه برای بهبود و کسب رتبه فوری استفاده کند.

سئوکار حرفهای:مهندس مهدی مژدهی

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کابین وردپرس قالب وردپرس آموزش وردپرس