جایگاه کلمات کلیدی در گوگل

جایگاه کلمات کلیدی در گوگل

ابزار بررسی جایگاه کلمات کلیدی

با توجه به اهمیت بالای کلمات کلیدی برای سنجش جایگاه سایت در جستجوی کاربران، وجود ابزاری که بتواند در کوتاه ترین زمان جایگاه و موقعیت کلمات کلیدی یک وب سایت را ارائه دهد بیش از پیش حس گردید. بنابراین با قرار دادن ابزار رایگان تعیین موقعیت کلمات کلیدی در سایت seotg.ir این امکان فراهم گردید تا با روشی مفید و سریع سئوکاران و کارشناسان سئو و حتی صاحبان وب سایت بتوانند در فاصله چند ثانیه به بررسی سایت بپردازند.

نحوه عملکرد ابزار

برای این ابزار سه کادر برای ورود اطلاعات در نظر گرفته شده که به ترتیب یکی برای ورود نام دامنه یا آدرس صفحه اصلی سایت و دیگری برای درج کلمات کلیدی سایت به هر تعداد که مدنظر است (آهر کلمه کلیدی باید در خطوط جداگانه باشد) و کادر آخر مربوط به تعداد بررسی موقعیت ها خواهد بود (بدین گونه که
می توان تا موقعیت صفحات 50 یا 100 از موتور جستجو برای ردیابی جایگاه کلید واژه ها، اسکن را ادامه داد). پس از تایپ موارد ذکر شده، با کلیک بر روی دکمه موقعیت و جایگاه کلمه کلیدی را بیابید ، حاصل اسکن اعلام می گردد.

لازم به ذکر است که این ابزار برای تعیین موقعیت کلید واژه های هر سایت برای موتور جستجوی گوگل و یاهو  طراحی گردیده و ابزارهای مشابه دیگری نیز هستند که با آپشن اختیاری تعیین نوع موتور جستجو و یا کشور  مدنظر امکان این ردیابی را برای موتورهای جستجوی دیگری چون بینگ و … و یا کشوری خاص نیز فراهم
می کنند.

پس از پیمایش و اسکن نتیجه ای که نمایش داده می شود بیانگر جایگاهی است که هر یک از واژه های تایپ شده در بخش کلمات کلیدی در موتور جستجوی گوگل یا یاهو دارند.

بهبود جایگاه کلمات کلیدی در موتورهای جستجو

در بررسی سئو سایت و رتبه بندی گوگل عوامل خاصی مانند سن دامنه، بهینه سازی صفحه های سایت، انتخاب مناسب کلمات کلیدی، تراکم کلمات کلیدی، بک لینک، بکارگیری منظم محتوای منحصربفرد و معتبر، سرعت بالای لود سایت، قالب مناسب و ریسپانسیو و … دخیل هستند که در این میان کلمات کلیدی نقشی اساسی را بر عهده دارند. کلمات کلیدی را به دقت انتخاب کنید. گاه با انتخاب کلمات کلیدی که دارای رقیب کمتری هستند و تمرکز بر روی آنها، چه بسا بسیار سریعتر از تمرکز بر روی کلمات کلیدی پر رقیب رسیدن به موقعیت های برتر در نتایج جستجو امکان پذیر باشد. استفاده از واژه های ترکیبی و مشابه نیز توصیه می گردد.

برچسب ها
دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کابین وردپرس قالب وردپرس آموزش وردپرس