سئوسایت و ارتباط آن با برندینگ

سئوسایت و ارتباط آن با برندینگ

ارتباط سئو و برند سازی:

گوگل برای محاسبه رنکینگ سئو از الگوریتم استفاده می کند. کارشناسان خبره سئو نتایج هزاران جستجوی گوگل را مورد مطالعه قرار داده اند تا فاکتورهای تاثیرگذار رنکینگ را در الگوریتم گوگل مشخص کنند. در حال حاضر شما با بیشتر آنها آشنا هستید. فاکتورهایی مانند استفاده از کلمات کلیدی در لینک ها ، تعداد بک لینک‌ ، سرعت بارگذاری صفحات و زمانی که کاربر در سایت صرف می کند. این فاکتورها قابل سنجش هستند و می توانید آنها را عینا اندازه گیری نمایید.

تاثیر سئو سایت بر برندینگ

سئو می تواند به برندسازی کمک کند. سئو بهترین روش شناساندن نام تجاری است. مخصوصا برای افرادی که دارای محصولات یا خدماتی هستند که توسط مشتری جستجو می شود. سئو تاثیر مستقیمی در برندینگ، افزایش فروش و بازاریابی دارد. شما با به کارگیری تکنیک های سئو و بهینه سازی سایت تان می توانید در موتورهای جستجو رتبه ی خوبی کسب کنید و بیشتر دیده شوید. این بیشتر دیده شدن می تواند به برندسازی شما کمک کند و به این ترتیب شما در زمینه ی کسب و کارتان مشهور می شوید و اعتماد مخاطبان به سایت شما جلب می شود. اکثر افراد برای پیدا کردن کالاها و خدمات مورد نیازشان در گوگل سرچ می کنند. اگر سایت شما در کلمات کلیدی مرتبط با کسب و کارتان رتبه ی خوبی داشته باشد، می تواند مخاطبان هدف را جذب کند و شما را تبدیل به برند نماید.

تاثیر سئو سایت بر برندینگ را در رقابت برای رتبه ی بالا در جستجو گر می توان مشاهده کرد که تبدیل به یک چالش بزرگ شده است. بیش از یک میلیارد وب سایت در اینترنت فعال هستند و این بدان معنی است که تقریبا هر کار تجاری، چندین کسب و کار مشابه رقیب دارد. رقابت برای رتبه ی بالا در موتور جستجو گر هر روز شدیدتر می شود زیرا تعداد بی شماری از برندهای مختلف در تلاش زیاد برای بازاریابی آنلاین هستند. قدرت یک برند تجاری در این رقابت در گرو استفاده از استراتژی سئو است. تاثیر سئو سایت بر برندینگ همین مورد است که آن را جزء رتبه های برتر گوگل قرار می دهد. مردم اعتبار یک برند را در این می بینند که گوگل چه جایگاهی برای آن تعریف کرده است. صدر نتایج جستجو گرها پر اعتبار ترین گزینه برای جایگاه سایت و شرکت است.

1- دریافت بک لینک با برندسازی

گوگل همچنان اعتبار بالایی به بک لینک برای محاسبه رنکینگ می دهد. لینک‌هایی طبیعی، متنی و مقالات که خریداری نشده باشند مورد توجه گوگل قرار می گیرد. بنابراین بهترین لینک‌ها آنهایی هستند که توسط کاربران سایت به مطالب شما ارجاع داده می شود. قرار نیست همه کسانی که مطالب سایت شما را می خوانند به آن لینک دهند. تنها درصد کوچکی حدود 2% تصمیم می گیرند که به مطالب شما لینک بدهند و بعضی از آنها هم از لینک دادن به مطالب منصرف می شوند.

2– افزایش اشتراک گذاری سایت در شبکه های اجتماعی با برندینگ

اینکه شبکه های اجتماعی تاثیر مستقیم بر رنکینگ در موتورهای جستجو دارند مبحث داغی در میان کارشناسان سئو است. اگر مردم با برند شما آشنا باشند، احتمال بیشتری دارد که شما را مورد اشاره قرار دهند. اشتراک در شبکه های اجتماعی به معنای دیده شدن بیشتر است، هر چه اشتراک مطالب در شبکه های اجتماعی بیشتر باشد به همان نسبت احتمال لینک دادن به شما بیشتر می شود.

3- افزایش نرخ کلیک با برندسازی

نرخ کلیک ( Click through rate) از فاکتورهای رنکینگ جستجوی گوگل می باشد. فرض کنید که سایت شما در رتبه 5 صفحه اول باشد. اگر افراد روی لینک سایت شما کلیک کنند خیلی زود رنکینگ سایت شما افزایش پیدا می کند. اگر آنها برند شما را بشناسند، آنها به سایتی می روند که برایشان آشناتر باشد. بنابراین حتی در صورتی که گوگل به دیگر سایت ها رنک بالاتری بدهد و تعداد بک لینک آنها بیشتر از شما باشد افراد بدلیل شناختن برند شما ترجیح می دهند که روی لینک سایت شما کلیک کنند.

4- افزایش اعتبار سایت با برندینگ

اخیراً گوگل نسخه کامل Search Quality Rating Guidelines را منتشر نموده است. این راهنما چشم انداز بی نظیری از اینکه گوگل بدنبال عبارات کیفی می گردد را نشان می دهد. سایتهایی که بهترین کیفیت را دارند توسط گوگل رتبه بالاتری می گیرند. این راهنما در مورد اعتبار وب سایت ها صحبت می کند. به ویژه منابع مستقل در مورد وب سایت چه نظری دارند. اینکه وب سایت چه اطلاعاتی را منتشر می کند و منابع مستقل خارجی نظیر مقالات ویکی پدیا ، وبلاگ ها ، مقالات مجلات و مباحث فوروم ها در مورد آن نشر می دهند و رتبه بندی سازمان های مستقل باعث کسب اعتبار برای وب سایت می شود و چطور می شود که اعتبار وب سایت را افزایش داد و جواب را احتمالا می دانید، با برندسازی

5- منشن شدن سایت با برندینگ
با به روز رسانی الگوریتم گوگل پاندا، اشاره به نام تجاری در الگوریتم جستجوی گوگل گنجانده شده است. گاهی اوقات افراد برندها را بدون پیوند دادن به آنها می شناسند. گوگل این را می داند. با در نظر گرفتن اشاره به نام تجاری گوگل به برندهایی که توسط بسیاری از مردم در مورد آن صحبت می شود پاداش می دهد. این به معنای رتبه بندی جستجوی بالا‌تر است. اشاره به نام تجاری در سایت های خبری می تواند به شدت موثر باشد.

سئوکار حرفه ای:مهندس مهدی مژدهی

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کابین وردپرس قالب وردپرس آموزش وردپرس