سئوسایت و اعتبار صفحه سایت

اعتبار صفحه :

اعتبار صفحه ( page authority ) امتیازی است که نشان میدهد یک صفحه مشخص چقدر در نتیجه جستجو رنک دارد . اعتبار صفحه به خیلی از موارد وابسته است که تمامی آنها در بدست آوردن اعتبار صفحه مورد بررسی قرار میگیرد . اعتبار صفحه در حال حاضر توسط سایت موز ارائه میشود . اعتبار صفحه به صورت مجزا از کل سایت بوده و فقط نشان دهنده رنک همان URL از سایت میباشد .

اعتبار صفحه یا PA یک امتیاز است که توسط MOZ ارائه شده و پیش‌بینی می‌کند که یک صفحه‌ی خاص چگونه در صفحه نتایج گوگل(SERP) رتبه‌بندی می‌شود. اعتبار صفحه از ۱ تا ۱۰۰ رتبه‌بندی می‌شود. هرچقدر این رتبه بالاتر باشد، نشانه‌ی توانایی بیشترِ این صفحه برای رتبه‌بندی است.

اعتبار صفحه از طریق داده‌های Mozscape Web Index به دست می‌آید و شامل شمارش پیوند، MozRank، MozTrust و ده‌ها فاکتور دیگر می‌شود. همانند اعتبار دامنه یا Domain Authority، که به زودی به توضیح آن خواهیم پرداخت، اعتبار صفحه از یک مدل یادگیریِ ماشین برای شناسایی الگوریتم‌هایی استفاده می‌کند که به بهترین نحو با رتبه‌بندی در میان هزاران نتیجه در صفحه نتایج گوگل همبستگی دارند. سپس با این محاسبات، یک رتبه برای اعتبار هر صفحه مشخص می‌کند.

اعتبار صفحه “خوب” :

به خاطر شیوه محاسبه اعتبار صفحه (تعریف فنی اعتبار صفحه را در پایین ببینید)، بهترین کاربرد آن استفاده شدن به عنوان معیار مقایسه‎ای (و نه یک نمره واضح و مطلق) در هنگام جستجو در نتایج جستجو است و تعیین می‎کند کدام صفحات ممکن است دارای پروفایل لینک قدرتمندتر یا مهمتری نسبت به سایرین باشند. از آنجا که این نمره یک ابزار مقایسه‎ای است، لزوما نیازی به این نیست که تعیین کنیم نمره اعتبار صفحه “خوب” یا “بد” چند است.

معیار اعتبار صفحه با ده‎ها پلتفرم آنلاین قابل بررسی است.

در اکوسیستم Moz، شما می‎توانید با استفاده از Link Explorer، MozBar، افزونه رایگان Moz با نام SEO Toolbar، اعتبار دامنه را اندازه بگیرید.

سئوکار حرفه ای:مهندس مهدی مژدهی 

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کابین وردپرس قالب وردپرس آموزش وردپرس