سئوسایت و تولید محتوای صوتی

سئوسایت و تولید محتوای صوتی

نکاتی که در تولید محتوای صوتی باید در نظر بگیرید

برای تولید محتوای صوتی یا پادکست باید یکسری نکات را رعایت کنید تا خروجی فوق العاده ای داشته باشید.

مهم ترین اصل:کیفیت صدا 

پادکستی که تولید می کنید باید کیفیت عالی داشته باشد. یک محتوای صوتی با صدای گوشزد و نارسا علاوه بر اینکه تاثیر خوبی ندارد ، ممکن است تاثیر منفی هم داشته باشد ! بنابراین پیشنهاد می کنیم تا حد امکان کیفیت صدا را بهینه کنید.

بهینه سازی از نظر حجم 

اگر از نرم افزار های ضبط صدا استفاده می کنید به طور پیش فرض فایل صوتی از نظر حجم بهینه نمی شود و خروجی نهایی حجم بسیار بالایی دارد. فایل صوتی علاوه بر اینکه باید کیفیت صدای خوبی داشته باشد، باید از نظر حجم نیز بهینه باشد تا کاربر از شنیدن آن منصرف نشود. برای بهینه سازی حجم فایل صوتی می توانید از ابزار mp3smaller.com استفاده کنید.

30ثانیه ابتدای فایل صوتی بسیار مهم است

کاربران فقط 30 ثانیه صبر می کنند تا متوجه موضوع پادکست شوند. پس در 30 ثانیه ابتدایی سعی کنید کاربر را ترغیب کنید تا انتها به فایل صوتی گوش دهد. می توانید در ابتدا موضوعاتی که قرار است در مورد آن صحبت کنید را بیان کنید و یکی از موضوعات را مبهم و گنگ معرفی کنید تا حس کنجکاوی در شنونده صورت بگیرد و تا انتهای فایل صوتی صبر کند.

از افزونه های پخش پادکست در وردپرس استفاده کنید

ظاهر player فایل صوتی در ترغیب کاربر تاثیر زیادی دارد. اگر از player پیش فرض وردپرس استفاده کنید گمان نمی کنم کاربران علاقه ای به شنیدن پادکست های شما داشته باشند.

سئوکار حرفه ای:مهندس مهدی مژدهی

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کابین وردپرس قالب وردپرس آموزش وردپرس