سئوی داخلی و سئوی خارجی چه اهدافی دارند؟

سئو سایت به ۲ گروه سئو داخلی و خارجی تقسیم بندی می شود که هر کدام از آنها برای موتورهای جستجو از اهمیت یکسانی برخوردار می باشند. سئو داخلی و سئو خارجی سایت، ویژگی ها و الگوریتم های خاص خود را دارند و انجام آنها نیازمند یک سری استراتژی های منظم و دقیق می باشد.

سئو داخلی:

سئو داخلی سایت که به آن On-Site SEO و یا On-Page SEO گفته می شود، مجموعه ای از فعالیت هایی بوده که برای بهینه سازی یک سایت انجام شده و سبب بالا رفتن رتبه وب سایت و افزایش ترافیک آن در موتورهای جستجو می شود. یکی از ویژگی های سئو داخلی این است که در آن باید یک محتوای بهینه تولید شود.

هدف از سئو داخلی سایت:

هدف اصلی از سئو داخلی سایت، جذب مخاطبان بیشتر، از طریق محتوای باکیفیت و کاربر پسند می باشد. علاوه بر این، سئو داخلی باعث می شود که وب سایت شما دقیقا ویژگی هایی متناسب با معیارهای موتورهای جستجو داشته باشد. به صورتی که وب سایت شما یکی از ارزشمندترین صفحات در لیست نتایج موتورهای جستجو باشد.

ویژگیهای سئو داخلی :

یک سئو داخلی خوب، باید به نحوی انجام شود که وب سایت شما کاربر پسند باشد و مخاطبان بیشتری را به خود جذب کند.

  • عدم تولید محتواهای کم ارزش و بی ارزش
  • تولید محتوایی که بیشتری تناسب را با سلیقه و علایق کاربران داشته باشد.
  • خودداری از تولید محتوای کپی شده از سایر وب سایت ها
  • ذکر منابع مورد استفاده برای تولید محتوا
  • مطابق بودن محتوای تولید شده با هدف کاربران

سئو خارجی:

سئو خارجی سایت (On-Site SEO)، یکی دیگر از عواملی است که بر بهبود و بالا بردن رتبه آن سایت نقش بسیار مهمی دارد. منظور از سئو خارجی سایت ، مجموعه ای فعالیت ها و استراتژی هاییست که در خارج از یک سایت برای کاهش رتبه آن در لیست نتایج موتورهای جستجو انجام می شود. شما برای بهبود سئو خارجی وب سایت خود می توانید از ابزارهای گوناگونی برای تبلیغ وب سایت خود استفاده کنید، که این ابزارها شامل، شبکه های اجتماعی، وب سایت ها دیگر و فروم ها می باشند. به عبارت دیگر، منظور از سئو خارجی، قرار دادن لینک وب سایت مورد نظر در وب سایت های دیگر می باشد. اگر شما هم بتوانید لینک سایت خود را در وب سایت های دیگر قرار دهید، اعتماد مشتریان و مخاطبان خود را افزایش خواهید دارد که این موضوع سبب بالا رفتن تعداد بازدیدکنندگان و رتبه وب سایت شما خواهد شد.

شاید برایتان سوال باشد که سئو داخلی و خارجی چه تفاوتی با یکدیگر دارند؟

برای بیان تفاوت های بین سئو داخلی و خارجی یک سایت، باید بگوییم که اصلی ترین تفاوت سئو داخلی و خارجی، در نحوه جذب کاربران می باشد، به این صورت که در سئو داخلی مطالبی که کاربر پسند هستند و می توانند مخاطبان بیشتری را به صورت مستقیم جذب کنند، در وب سایت قرار داده می شوند. اما در سئو خارجی، لینک ها و شبکه های اجتماعی به صورت غیر مستقیم سبب بالا رفتن رتبه وب سایت می شوند. اگرچه سئو داخلی و خارجی سایت ۲ مفهوم کاملا متفاوت با یکدیگر هستند، ولی هر کدام از آنها تاثیر قابل توجهی بر بهبود رتبه سایت شما دارند.

download 31

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کابین وردپرس قالب وردپرس آموزش وردپرس