شناخت برون سپاری تولید محتوا و نکات مهم درباره آن

برون سپاری تولید محتوا چیست؟
برون سپاری تولید محتوا در واقع راهی مؤثر و نوین برای فرآیند تولید محتوا می باشد. تولید محتوای استاندارد و مناسب که بر اساس اصول و استاندارد های سئو تولید شده است می تواند ابزاری مناسب برای سایت شما باشد تا رتبه سایت شما در نتایج جستجو ها بهتر نشان داده شود.

 اهمیت برون سپاری تولید محتوا:

 یکی از نکات مهم در تولید محتوا این است که محتوای تولید شده بر اساس اصول و استاندارد های سئو باشد. رعایت استاندارد های سئو با توجه به تغییر هر ساله آن، برای مدیران وب سایت ها می تواند کاری سخت باشد به همین دلیل مدیران وب سایت ها بیشتر تمایل دارند که با برون سپاری تولید محتوا از دغدغه های خود نسبت به تولید محتوا مبتنی بر استانداردها و اصول سئو بکاهند. برون سپاری تولید محتوا باعث می شود که شما به راحتی به محتوای مورد نظر خود دسترسی داشته باشید و در مدت زمان کوتاهی نسبت به فرآیند تولید محتوا، محتوای مورد نظر خود را در دسترس داشته باشید. شما می توانید با استفاده از این روش انواع مختلف محتوا را در مدت زمان کوتاهی در اختیار داشته باشید و این نوع محتوا ها بر اساس اصول سئو و منطبق بر استاندارد های روز دنیا تهیه می شوند. به همین دلیل می توانند کمک بزرگی برای بهبود رتبه سایت و سئو سایت باشند.

مهم‌ترین نکات در زمینه برون سپاری تولید محتوا:

  • نوع محتوا :

قبل از اینکه برای برون سپاری تولید محتوا اقدام کنید باید نوع محتوای خود را مشخص کنید. محتوا انواع مختلفی دارد و برای سایت ها و شبکه های اجتماعی این نوع محتوای متفاوت است پس باید قبل از هرکاری نوع محتوای خود را مشخص کنید. انواع مختلف محتوا عبارت‌اند از: محتوای متنی، محتوای تصویری / عکسی، محتوای ویدیویی، محتوای صوتی، محتوای پوستر و اینفوگرافیک

  • زمان لازم :

زمانی که نوع محتوای شما مشخص شود بر اساس نوع محتوا می توان زمان تخمینی مناسب برای فرآیند تولید محتوا را نیز محاسبه کرد. البته باید این نکته را به یاد داشته باشید که تولید محتوا به صورت عادی امری است زمان برف به همین دلیل باید زمان مناسب را برای شرکت های تولید کننده محتوا در اختیار آن‌ها قرار دهید تا محتوای مناسب و بهینه شده را به دست شما برسانند.

این زمان برای محتوای متنی و تصویری / عکسی می تواند کمتر باشد. برای محتوای های ویدیویی و صوتی و پوستر و اینفوگرافیک این زمان می تواند بیشتر باشد. با تخمین زمان دقیق شما به راحتی می توانید برنامه ریزی های انتشار محتوا را برای سایت و شبکه های اجتماعی خود به خوبی انجام دهید تا بهترین بازخورد را داشته باشید.

  • هزینه :

یکی از نکات مهم در برون سپاری تولید محتوا هزینه تولید محتوا است. باید به این نکته اشاره شود که هزینه تولید محتوا بر اساس نوع محتوا متغیر است و از چند ده هزار تومان تا چند میلیون تومان می تواند تفاوت داشته باشد. بر اساس نوع محتوا و شرکتی که سفارش تولید محتوا را قبول کرده است شما باید هزینه مناسبی برای تولید محتوا بپردازید.در هنگام بررسی شرکت ها گول شرکت هایی که هزینه های گزاف و یا هزینه‌های پایین برای تولید محتوا دریافت می کنند را نخورید. تولید محتوا یک کار کارشناسی و حیاتی برای سایت است و ممکن است با صرف هزینه های اندک بازخورد مناسبی برای شما دریافت نشود و حتی به سئوی سایت شما نیز آسیب برساند. در کنار این باید به این مورد هم توجه کنید که تولید محتوا با هزینه های سنگین هم باید بر اساس نوع کسب و کار شما باشد.

سئوکار حرفه ای:مهندس مهدی مژدهی

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کابین وردپرس قالب وردپرس آموزش وردپرس