شناخت سئوی محلی و راههای موفقیت در آن

شناخت سئوی محلی و راههای موفقیت در آن

تعریف سئوی محلی (Local SEO):

Local SEO در واقع درباره کارهایی صحبت می‌کند که در مورد بهینه‌سازی رتبه سایت برای دریافت ترافیک بیشتر از سوی مخاطبان محلی باید انجام دهید. اگر مالک یک کسب و کار محلی مانند پیرایشگاه یا مغازه خواروبار فروشی یا حتی داروخانه هستید، اولین کاری که برای جذب مخاطبان محلی باید انجام دهید این است که به آنها بگویید کسب و کار شما کجا قرار دارد و در دنیای واقعی نیز می‌توانید خدمت‌رسانی کنید.
بنابراین، حتی اگر هیچ بازدیدکننده‌ای به محل کار شما سر نزند، حداقل توانسته‌اید با کسب و کار خود افراد زیادی در آن محل را هدف قرار دهید. برای انجام چنین کاری، بهینه‌سازی‌هایی لازم است که به آن سئوی محلی (Local SEO) گفته می‌شود.
به طور خلاصه، سئوی محلی سئویی است که برای یک موقعیت مکانی خاص انجام می‌شود تا بتوانید مخاطبان هدف بیشتری از آن محدوده جذب کنید.

موفقیت در سئوی محلی

کسب لینک های مناسب و واقعی از سایت های مرتبط و با هدف گذاری روی عباراتی که در آنها به مکان جغرافیایی شما اشاره شده تاثیر بالایی بر سئو محلی سایت شما خواهد داشت ، رعایت موارد زیر میتواند راهنمای خوبی برای شناخت عوامل موثر بر سئو محلی باشد:

۱- نام، آدرس وتلفن در تمامی صفحات وبسایت درج شود

روبات های گوگل قابلیت درک شماره تماس و آدرس شما را دارند، به همین دلیل یکی از بهترین فضاهای سایت جهت درج اطلاعات تماس فوتر سایت است که در همه جا تکرار میشود.

۲- اختصاص هر صفحه به موضوع یا محصول خاص

هر صفحه از سایت موردنظرباید از یک محتوای منحصر به فرد برای توضیح یک محصول یا توضیح درباره یک سرویس دهی با بیان جزئیات آن برخوردار باشد ، به بیان دیگر محتوای سایت شما نباید تکراری و غیر مفید بنظر برسد، هر صفحه از سایت باید به تنهایی ارائه دهنده مفاهیم و مطالب مشخصی باشد که در بخش های دیگر سایت تکرار نشده است.

۳- قرار دادن سایت در سایت های معتبر

وبسایت شما باید در سایت های دایرکتوری محلی معتبر قرار گرفته شده باشد .نکته بسیار ظریف در این بخش مربوط به اعتبار و ارزش سایت های دایرکتوری است. قراردادن لینک سایت خود در هر سایت یا مجموعه ای به معنی پیشرفت شما در نتایج گوگل و یا بهبود سئوی محلی نخواهد بود و تنها سایت های معتبر میتوانند موجب پیشرفت شما شوند.

۴- لینک دهی صحیح

لینک سایت شما باید در سایت هایی که محتوای شما را کپی کرده اند قرار گرفته باشد . سایت های بسیاری هستند که محتوای خود را تولید نمیکنند بلکه با جمع آوری اطلاعات از اینترنت خوراک محتوایی خود را تامین میکنند. بهتر است همیشه به این سایت ها توجه کنید و مطمئن شوید که لینک شما را بعنوان مرجع مقاله درج نموده اند زیرا بر سئوی کلی سایت و سئو محلی شما بسیار تاثیرگذار است.

اگر به هر دلیل لینک شما درج نشده است از مدیر سایت درخواست کنید که این کار را انجام دهد و یا مقاله شما را از روی سایت خود حذف نماید. در غیر اینصورت میتوانید این کپی برداری را به اطلاع گوگل رسانده و از سایت مورد نظر شکایت کنید.

۵- به نظرات اهمیت دهید

اگر شما یک صفحه مشخص برای سایت یا تجارت خود در گوگل پلاس ایجاد کرده باشید، کاربران قادر خواهند بود نظراتشان را در مورد کیفیت خدمات شما در آن فضا بیان کنند. یکی از کلیدی ترین پارارمترهای موثر بر سئو محلی همین نظرات کاربران در صفحه گوگل پلاس شماست. شما میتوانید از دوستان یا مشتریان خود درخواست کنید تا نظرشان را مستقیما در صفحه گوگل پلاس برای شما بیان کنند.

۶- لینک گیری از سایت های دیگر

مردم معمولا فراموش می کنند که اعتبار سایت شما به عنوان یک فاکتور در رتبه بندی محلی قرار می گیرد. شما برای افزایش اعتبار سایت خود نیاز دارید که سایت های دیگر به شما لینک کنند، پس یک راه برای این کار پیدا کنید. پیشنهاد وبسیما به شما تولید محتوای با کیفیت است.

نکات مهم در رابطه با سئوی محلی

از آنجا که بهترین فضاهای سایت برای درج اطلاعات تماس، فوتر سایت است که در همه جا تکرار میشود، روباتهای گوگل، قابلیت درک شماره تماس و آدرس آنها را دارا میباشند.

محتوای صفحات مختلف سایت نباید تکراری و غیر مفید باشد. هر صفحه از سایت باید به طور مجزا ارائه دهنده مفاهیم و مطالب مشخصی باشند که در بخشهای دیگر سایت کپی یا تکرار نشده است.

قرار دادن لینک صفحات در هر سایت یا مجموعه ای، به معنی پیشرفت سایت در نتایج گوگل و یا بهبود سئوی محلی نیست و تنها سایتهای معتبر میتوانند عاملی برای توسعه سایت باشند.

برخی سایتها بدون اینکه در تولید محتوا تلاش کنند، اقدام به کپی برداری میکنند. در این صورت باید بطور مکرر سایت آنالیز و لینکها بررسی شوند تا اطمینان حاصل نمایید که لینک محتواها شما به همراه مقالات درج شده اند. این امر میتواند سئوی محلی وب سایت را تحت تاثیر خود قرار دهند.

در صورتی که محتواهای سایت کپی برداری شوند اما لینک آنها ذکر نشود، باید با مدیر وب سایت ارتباط برقرار کرده و از وی بخواهید مقالات و محتواهای شما را حذف نماید. در غیر این صورت میتوان سایت کپی بردار را به موتورهای جستجو اطلاع داد.

با ایجاد سایت در گوگل پلاس، کاربران و بازدیدکنندگان میتوانند به راحتی اظهار نظر کنند و انتقادات و پیشنهادات خود را در رابطه با خدمات و محصولات بیان کنند. این نظرات میتواند بر سئوی محلی گوگل پلاس تاثیرات مثبتی بر جای گذارد. 

سئوکار حرفه ای:مهندس مهدی مژدهی

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کابین وردپرس قالب وردپرس آموزش وردپرس