فوتر سایت و دلایل اهمیت آن

فوتر سایت و دلایل اهمیت آن

وب سایت ها از قسمت های مختلفی تشکیل شده اند. که این قسمت ها عبارتند از:

Header
Content
Side bar
Footer
به پایینی ترین قسمت سایت فوتر Footer می گوییم .

 ۴ دلیل اصلی استفاده از footer در سایت ها

استفاده از فوتر دلایل بسیار زیاد، ریز درشتی و البته مهمی دارد.

۱- داخل فوتر اطلاعات فنی و حقوقی وب سایت را قرار میدهند:

ما در footer سایت اطلاعات فنی و حقوقی وب سایت را قرار میدیم. همانطور که در عکس میبینیم یکی از قواعد مربوط به طراحی سایت این است که شرکت طراح وب سایت باید نام شرکت خود را در فوتر سایت هایی که طراحی کرده قرار بده تا اگر کسی از نوع کار و دیزاین سایت خوشش اومد، به سایت خود شرکت طراح دسترسی داشته باشه تا به راحتی نمونه کارهای دیگه اون شرکت رو ببینه و بعداز تصمیم گیری به راحتی با شرکت طراح وب سایت ارتباط برقرار کنه.

۲ – قرار دادن نقشه سایت (site map) :

خیلی از شرکت ها برای اینکه لینک های مهم و قسمت های مهم سایت از دید کاربر دور نمونه این لینک ها رو داخل footer قرار میدن.  تعداد زیادی از وب سایت ها از فوتر برای هدایت کردن کاربرها استفاده میکنند و در فوتر برای دعوت کاربرها به کاری مثل ثبت نام کردن در سایت استفاده میکنند. حالا شاید سوالتون این باشه که site map اصلا یعنی چی؟! site map فایلی هست که همه ی صفحات و لینک های وب سایت را در اون قرار میدهند و برای سئو بسیار مهم هست.

 

۳- اهمیت فوتر در سئو سایت:

سایتی توی صفحات اول گوگل نمایش داده میشه که بهینه باشه، به همین خاطر یه طراح سایت باید در قسمت footer لینک دهی های درستی به صفحات وب سایت خود قرار بده تا به هدایت کاربر در صفحات وب کمک کنه و سایتی که کاربر به راحتی به دیگر صفحاتش دسترسی داره سایت بهینه ای هست که در سئو بسیار مهم هست.

۴- اعتبارات سایت:

ما توی بخش فوتر سایت نماد اعتبار سایت و مهرهای امنیتی و گواهینامه های معتبر رو قرار میدهیم تا کاربر برای کارهای خود مثلا خرید از سایتی به راحتی با دیدن نماد اعتبار در سایت از معتبر بودن سایت اطمینان بدست بیاره.

سئوکار حرفه ای:مهندس مهدی مژدهی

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کابین وردپرس قالب وردپرس آموزش وردپرس