معرفی ابزارهای تست سرعت وب سایت

معرفی ابزارهای تست سرعت وب سایت

کسانی که می خواهند کسب و کار اینترنتی راه بیندازند و همچنین بسیاری از مخاطبان برای گرفتن اطلاعات به سایت ها سر می زنند و سرعت سایت برای آنها بسیار مهم است. ما در اینجا ابزارهایی برای تست سرعت وب سایت را برایتان معرفی کردیم:

-ابزار GTMetrix

این ابزار جزو متداولترین ابزارها توسط وبمستران می باشد که از آن برای تست سرعت سایت خود استفاده می کنند. این ابزار Pagespeed و Yslow را محاسبه می کند. Pagespeed در واقع به بررسی سرعت سایت شما امتیازی را می دهد که مطابق با گوگل بوده و کاملا دقیق می باشد، Yslow نیز یکی دیگر از فاکتورهای تست سرعت سایت می باشد که مربوط به شرکت یاهو می باشد. این دو عامل به سرعت سایت شما امتیازی را در مجموع خواهند داد که این امتیاز ها از A تا F می باشد و می توانید سرعت سایت خود را دیده و برای رفع مشکل راه حلی را انتخاب کنید.

این ابزار بسیار پرقدرت است و می تواند اطلاعات دقیق و تحلیلی در رابطه با سرعت سایت شما در اینترنت های 3G، 4G و ای دی اس ال و … را اندازه گیری کرده و حتی میزان تاخیر با استفاده از گوشی یا لپ تاپ را نیز به شما می دهد.

-ابزار Google PageSpeed Insight

یک ابزار دیگر که توسط گوگل ارائه شده است و سرعت سایت شما را می سنجد و به ان امتیازی از 0 تا 100 را خواهد داد. در این ابزار هرچه امتیاز سایت شما بالاتر باشد یعنی سرعت سایت شما بالا می باشد و امتیاز بالاتر از 85 برای وب سایت شما نشان دهنده سرعت عالی وبسایت شما خواهد بود. با استفاده از این ابزار شما می توانید عیب سایت را برای افزایش سرعت پیدا کنید و آن را رفع نمایید. این ابزار نیز صفحه سایت شما را به دو صورت ارزیابی می کند:

    1. زمان بارگذاری بخش بالای صفحه در مرورگر
  1. زمان بارگذاری کل صفحه در مرورگر

– ابزار Pingdom

سومین ابزار پر طرفدار در بین وبمستران این ابزار می باشد، که سرعت سایت شما را از طریق چند سرور در کشورهای مختلف می دهد و نتایج آن واقعی تر از حالت تک سرور است. به دلیل دقت بالا در تعیین تست سرعت سایت با استفاده از چند سرور دقیقا عیب اصلی را به شما نشان خواهد داد و شما می توانید در مدت زمان اندک عیب را تصحیح کنید. این ابزار تست از چهار مکان را نیز پوشش می دهد.

– ابزار WebPagetest

در این ابزار شما می توانید نوع مرورگر را برای تست سرعت سایت انتخاب کنید و همچنین موقعیت سرور خود را نیز در فیلد جداگانه وارد کرده و در مجموع اطلاعات دقیقی که به صورت sort شده می باشد در اختیار شما قرار خواهد داد. این ابزار 40 مکان و 25 مرورگر را نیز پوشش می دهد.

-ابزار تست KeyCDN

این ابزار نیز برای پاسخگویی سریع به سرعت سایت شما بسیار مناسب بوده و می توان نتیجه را نیز به اشتراک گذاشت و کسانی که می خواهند از این ابزار استفاده کنند به راحتی به لینک آن دسترسی پیدا کرده و تست سرعت سایت خود را انجام دهند.

 -تست سایت Varvy Pagespeed

این ابزار برای تست سرعت سایت شما امتیازی از 0 تا 100 را خواهد داد که امتیاز بالا نشان دهنده بهینه بودن سرعت سایت می باشد و همچنین این ابزار به وسیله نماهای گرافیکی اطلاعات سایت شما را به نمایش میگذارد که طرحی زیبا و در نوع خود قشنک می باشد.

-ابزار Uptrends

این ابزار برای تست هاست بیشتر مناسب می باشد و شما می توانید از 35 موقعیت جغرافیایی مختلف برای تست سرعت سایت خود بهره ببرید.

-سرویس Dotcom-Monitor

این ابزار برای کسانی که می خواهند سرعت سایت خود را در تمام مکان ها به طور همزمان ببینند مورد استفاده قرار می گیرد، و سرعت دسترسی به سایت را به صورت لیستی از کشورهای مختلف به صورت ثانیه در اختیار شما قرار می دهد و در 7 مرورگر مختلف قابلیت تست دارد.

– تست با ابزار Google Chrome DevTools

این ابزار بسیار ساده بوده و در گوگل کروم می توانید به آن برای تست سرعت سایت خود دسترسی پیدا کنید و به شما اطلاعاتی نظیر زمان پاسخ، سرعت دانلود و … را خواهد داد.

-Sucuri Load Time Tester

این روش نیز یکی دیگر از روش های تست سریع سرعت سایت می باشد که در واقع عملکرد سرعت سایت شما را در جهان نشان می دهد و نحوه نمره دهی آن از A تا F می باشد.

سئوکار حرفه ای:مهندس مهدی مژدهی

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کابین وردپرس قالب وردپرس آموزش وردپرس