نرخ تبدیل سئوسایت

نرخ تبدیل یا Conversion Rate:

منظور از نرخ تبدیل این است که وقتی کاربری از وب‌سایت شما بازدید می‌کند، همان اقدامی را انجام دهد که شما از او می‌خواهید. این هدف‌گذاری می‌تواند برای هر وبسایتی متفاوت باشد.

۱۳ مورد از روشهای افزایش نرخ تبدیل سایت قبل ایجاد اکشن:

 1. استفاده کردن ازعکسها و ویدیوهای باکیفیت بالا: با نشان دادن جزئیات محصولات با گرفتن عکسهای با کیفیت بالا کاربر حس واقعی تری نسبت به محصول پیدا خواهد کرد.
 2. بهبود سرعت صفحات سایت گزارشات نشان می دهد که ۴۰ درصد افراد اگر صفحات سایت زیر ۳ ثانیه لود نشود سایت را ترک میکنند و این به این معنی است که هر ۰.۱ ثانیه اضافه لود شدن سایت ۱درصد فروش سایت را کاهش می دهد.
 3. تولید و بهینه سازی محتوایی ویدیویی: استفاده از محتویات ویدیویی در سایت میزان ماندگاری کاربر در سایت را افزایش میدهد.
 4. قرار دادن دکمه Call To Action مناسب در صفحات مورد نظرسایت:  قراردادن دکمه کال تو اکشن با استانداردهای مناسب طراحی و هایلایت کردن دکمه به منظور جلب توجه کاربر.
 5. به اشتراک گذاشتن نظرات کاربران: به منظور ایجاد حس اعتماد کاربران سایت و تبدیل آنها به مشتری وفادار لازم است که از نظرات مشتریان قبلی در رابطه با محصولی که قبلا خریده اند باخبر شوند.
 6. بهینه سازی تجربه کاربری (UX)صفحات محصولات: مسلما داشتن یک وب سایت مطابق با اصول طراحی سایت کاربر را راحتتر به مشتری تبدیل خواهد کرد.
 7. قراردادن سرچ سریع محصولات: با داشتن تیترهای مناسب برای محصولات و قرار دادن سرچ باکس در نزدیکترین مکان سایتتان،کاربر از سردرگمی در خواهد آمد.
 8. امکان پرداخت با روشهای متفاوت: با داشتن انواع امکانات مختلف پرداخت مانند کارت به کارت،قرار دادن شماره حساب،پرداخت نقدی،راحتی کاربر را تضمین می کند.
 9. بهینه سازی صفحات سایت در دستگاه موبایل ( Responsive ): به دلیل استفاده زیاد و روزمره کاربران از دستگاه موبایل, بهتر است صفحات سایتان با دستگاه موبایل هم منطبق باشد که از طریق ابزار Mobile-Friendly Test این مورد را میتوانید تست کنید.
 10. داشتن پشتیبانی۲۴ساعته وآنلاین: با قرار دادن سیستم چت آنلاین در سایت این امکان را به کاربر می دهد که راحتتر مشکلات و سوالاتش را در میان بگذارد.
 11. به روزرسانی وبسایت : اگر به طور دایم محتویات سایتتان را آپدیت کنید کاربر از معتبر بودن سایت شما مطمئن تر خواهد شد.
 12. جلب اعتماد مشتریان: با داشتن ای نماد الکترونیکی در سایت و برقراری امنیت سایت اعتماد کاربران و احتمال تبدیل شدن به مشتری وفادار بیشتر خواهد شد.
 13. پیشنهاد کدهای تخفیف دار به مدت طولانی: با ارایه کدهای تحفیف دار به مناسبت های محتلف و اعلام آن به کاربران سایت، کاربر را مشتاق به دیدن سایت و استفاده از این پروموشن های تخفیف دار میکند.این کدهارا می توانید از طریق ایمیل مارکتینگ،قرار دادن آن در شبکه های اجتماعی و… انجام دهید.

 

download 55 images 68

سئوکار حرفه ای:مهندس مهدی مژدهی

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کابین وردپرس قالب وردپرس آموزش وردپرس