پنالتی شدن سئوسایت توسط گوگل

پنالتی شدن سئوسایت توسط گوگل

پنالتی گوگل چیست؟

پنالتی گوگل زمانی اتفاق می افتد که یک سایت بصورت کامل یا قسمتی از آن از صفحه نتایج جستجو حذف شود و یا درصد قابل توجهی  از ترافیک سایت بدلیل الگوریتم اسپم گوگل کاسته شود.

هر سال گوگل الگوریتم های خود را جهت کیفیت بهتر نتایج جستجو بروز رسانی می کند. در نتیجه این بروز رسانی ممکن است رتبه برخی از سایت ها بهبود پیدا نماید و بعبارتی بهتر ترافیک سایت آنها افزایش پیدا کند و برخی دیگر دچار جریمه گوگل می شوند و از ترافیک سایت آنها کاسته می شود.

جریمه و پنالتی شدن سایت توسط گوگل به چند صورت رخ می دهد:

  • حذف کامل سایت از میان نتایج گوگل :

در این حالت سایت به طور کلی از میان نتایج گوگل حذف می شود.

عموماً این صفحه برای کلمه کلیدی خاصی بهینه شده است و به محض پنالتی شدن سایت توسط گوگل ، این صفحه از میان نتایج گوگل حذف می شود.

  • کاهش رتبه صفحه خاصی از سایت به نتایج و صفحات انتهایی جستجوی گوگل

هر کاهش رتبه ای را نمی توان پنالتی شدن سایت توسط گوگل نامید. به بیان دیگر هر سایتی که رتبه آن بهبود می یابد و به رتبه های بالاتری منتقل می شود، بنابراین جای یک سایت دیگر را گرفته و به همین روال دیگر سایت ها دچار افت رتبه در گوگل می شوند. منظور از کاهش رتبه ناشی از جریمه شدن سایت توسط گوگل ، کاهش رتبه سنگین و زیاد است (به عنوان مثال انتقال از صفحات ابتدایی به صفحات 10 و قبل 10 نتایج جستجوی گوگل)

انواع پنالتی گوگل:

1-بن ها (پنالتی مرگ)

این مورد در موارد بسیار نادر اتفاق می افتد. یعنی بسیار کم پیش می آید گوگل اقدام به بن کردن یک سایت کند. این به معنای مرگ آن سایت است. البته این را هم باید یادآور شویم، خیلی بعید است که یک سایت به صورت سهوی بن شود. حال در چه صورتی سایت ها دچار پنالتی مرگ می شوند؟

زمانی که یک سایت به رفتاری غیر حرفه ای و غیر قانونی بپردازد مثل انتقال بد افزار و ویروس به سیستم بازدید گنندگان انجام دهد. البته اقداماتی مثل انتشار خشونت، مطالب نژاد پرستانه و هر مطلب غیر متعارف دیگر شامل بن می شود.

2-کاهش رتبه

این پنالتی گوگل شایع ترین جریمه ای است که توسط گوگل در نظر گرفته می شود. یعنی سایت شما بصورت ناگهانی از رتبه ی بالا به پایین سقوط می کند. این جریمه مربوط به الگوریتم ها است. الگوریتم ها به صورت اتوماتیک دنبال این مشکل هستند.

3-تغییر رتبه موقت

ورای تغییر رتبه های که به صورت اتوماتیک انجام می شود، گوگل به همراه یک تیم متخصص و کامل این اختیار را دارند، که بنا به تشخیص خود رتبه سایت هایی را که به صورت متقلبانه سعی در بهبود جایگاه خود دارند را کاهش دهد. البته در این مورد به شما اطلاع داده می شود. درصورت رعایت قوانین دوباره به حالت اول باز خواهید گشت.

سئوکار حرفه ای:مهندس مهدی مژدهی

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کابین وردپرس قالب وردپرس آموزش وردپرس