کاربرد فین تک و مزایای آن

کاربرد فین تک و مزایای آن

فین تک:

فین تک ( fintech ) در واقع فناوری مالی است به آن معنا که ازفناوری های نوین جهت تسهیل فرآیند های مالی استفاده کنیم.

استارت آپ فین تک سه هدف اساسی را دنبال می کند: کاهش هزینه ها، از بین بردن روال طولانی فرآیند های مالی در ادارات متعدد و در نهایت پیش بینی خطرها و ریسک های احتمالی.فین تک مجموعه‌ای از کسب‌ وکارها گفته می‌شود که با بهره‌گیری از توان نرم‌افزاری و البته سخت‌افزارهای مبتنی بر فناوری‌های پیشرفته به ارائه خدمات مالی نوآورانه می‌پردازند. فلسفه به ‌وجود‌آمدن حوزه فین ‌تک کمک‌ رسانی به شرکت‌ها و صاحبان مشاغل در زمینه مدیریت بهتر امور مالی و تراکنش‌های‌شان بوده است. کمک‌رسانی عمدتاً به کمک رایانه‌ها و تلفن‌های هوشمند انجام می‌شود. شرکت یا سازمانی صلاحیت دارد که نام فین‌ تک را روی خودش بگذارد که حداقل یکی از سرویس‌هایش را در بستر نرم‌افزار یا دیگر فناوری‌ها ارائه کند.

انواع کاربرد های فین تک

استارت آپ فین تک در ۵ زمینه مختلف حوزه کسب و کار قابل اجرا و پیاده سازی خواهد بود.

  • حوزه بانکداری و بیمه
  • ارائه راه حل های مالی برای کسب وکارها
  • سیستم های مدیریت مالی شخصی یا راه حل های وام دهی شخصی
  • برقراری امکان همکاری کسب و کار ها (B2B،B2C و C2C)
  • محاسبه و پیش بینی رفتار مشتری در حوزه بانکداری خرد ، اختصاصی و شرکتی

مزایای استفاده از استارت آپ فین تک

استارت آپ فین تک می تواند عملیات پیچیده و وقت گیر مالی را برای مردم عادی ساده سازی کرده و به فرآیند های ساده و کم هزینه بدل سازد.

در گذشته، این خدمات تنها در اختیار بخش کوچکی از ثروتمندان بود و مردم عادی کمتر از آن بهره می برند اما استات آپ فین تک این محدودیت ها را از میان خواهد برد.

به عنوان مثال در گذشته ای نه چندان دور فرآیند سرمایه گذاری بسیار پیچیده بود درحال حاضر با کمک استارت آپ فین تک دستیابی به اطلاعات مورد نیاز سرمایه گذاری در اختیار عموم قرارگرفته و مردم می توانند با ریسک کمتری سرمایه های خود را به گردش در آورند.

همچنین با کمک استارت آپ فین تک می توان اطلاعات مشتری را به شیوه های بسیار دقیق و پیچیده گرد آوری کرده و مورد بررسی قرار داد به این ترتیب سیستم وام دهی بسیار ساده تر از گذشته خواهد بود و ریسک پذیره نویس به شکل محسوسی کاهش خواهد داشت به این ترتیب می توان انتظار داشت درخواست های بیشتری از سوی بانک ها تایید شوند.

سئوکار حرفه ای:مهندس مهدی مژدهی

 

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کابین وردپرس قالب وردپرس آموزش وردپرس