کلمات کلیدی طولانی و دلیل اهمیت آن در سئوسایت

کلمات کلیدی طولانی و دلیل اهمیت آن در سئوسایت

دلیل اهمیت کلمات کلیدی طولانی برای سئو :

هر کسب و کار آنلاینی در زمان راه اندازی سایت خود می بایست استراتژی خود برای حضور در دنیای آنلاین و خصوصاً در میان نتایج موتورهای جستجو تعیین کرده باشد یکی از فاکتورهای مهم در تعیین استراتژی ، تعیین کلمات کلیدی هدف برای سایت و ایجاد محتوا بر اساس آن ها می باشد.

اشتباهی که توسط بسیاری از مدیران کسب و کارهای آنلاین در زمان انتخاب کلمه کلیدی برای سایت خود رخ می دهد، انتخاب کلمات کلیدی تک یا نهایتاً 2 کلمه ای ، کوتاه و پررقابت است. این کلمات دارای ترافیک سرچ بسیار بالایی هستند و در صورت موفقیت در کسب رتبه های بالا برای این کلمات ، کسب و کار شما رونق خواهد یافت. اما وجود رقابت بسیار شدید در این کلمات سبب می شود کسب رتبه مناسب بسیار سخت و پرهزینه باشد. با توجه به اینکه کسب موفقیت در کلمات کلیدی کوتاه و پررقابت، نیازمند داشتن صبروحوصله و همچنین صرف هزینه بالایی می باشد، می توان گفت که درصد بالایی از کسب و کارهایی که این کلمات را برای سایت خود انتخاب کرده اند، با شکست مواجه می شوند.

در مقابل کلمات کلیدی کوتاه ، کلمات کلیدی طولانی (Long Tail Keywords) قرار دارند. Long Tail به معنی دم دراز است. کلمات Long Tail بسیار خاص و در عین حال هدفمند هستند و همین موضوع سبب اهمیت آن ها در موفقیت کسب و کارهای آنلاین می شود. بکارگیری هوشمندانه کلمات کلیدی طولانی سبب افزایش مناسب ترافیک ورودی سایت و بهبود نرخ کلیک سایت خواهد شد. مزیت استفاده از این کلمات در این است که کاربرانی وارد سایت می شوند که دقیقاً بدنبال همان چیزی بوده اند که در سایت شما ارائه شده است و همین موضوع سبب افزایش اختما جذب کاربر می شود.

چگونه کلمات کلیدی طولانی را در سایت استفاده کنیم؟

با استفاده از ابزارهای معرفی شده، لیستی از کلمات کلیدی طولانی ایجاد کنید. برای انتخاب بهترین موارد به این نکته دقت کنید که سرویس ارائه شده توسط شما در سایت و همچنین محتوای سایت می تواند دقیقاً پاسخ کدامیک از این سوالات و عبارات باشد و نمایش کدامیک از آن ها می تواند برای کاربرها مفید و جذاب باشد.

در صورتیکه توانایی تولیدمحتوای جذاب داشته باشید می توانید با توجه به اینکه کدامیک از این عبارات دارای ارزش سرچ بالاتری هستند، اقدام به تولیدمحتوای مناسب و کاملاً مرتبط با این کلمات کنید.

برای هدف دهی به سایت بر اساس کلمات کلیدی طولانی می بایست این موارد را مدنظر قرار دهید:

  • تنوع در تگ تایتل و هدینگ ها

از عبارات و ترکیب های متنوع برای تگ عنوان هر صفحه و همچنین هدینگ های موجود در هر صفحه استفاده کنید. این کار مخصوصاً در صورتیکه سایت خود را برای یک کلمه تک کلمه بهینه نکرده اید بسیار مفید است.

  • استفاده از ترکیب های متنوعی از کلمات کلیدی طولانی در محتوای متنی سایت

رعایت این مورد سبب افزایش احتمال ورود کاربر به سایت شما خواهد شد. قرارداشتن عبارت سرچ شده توسط کاربر و مرتبط بودن آن با محتوای سایت شما، سبب افزایش رنک شما در میان نتایج موتورهای جستجو خواهد شد. علاوه بر این ، استفاده از ترکیب های مختلف از یک کلمه کلیدی طولانی ، به تولید محتوای مفیدتر و جذاب تر کمک خواهد کرد.

  • قراردادن کلمه کلیدی طولانی در تمامی عناصر سایت

در زمان قراردادن محتوا در سایت خود ، به قرارداشتن کلمه کلیدی طولانی در عناصر مختلف مانند تگ های هدینگ ، تگ ALT تصاویر ، خاصیت عنوان تصاویر و … دقت داشته باشید.

  • تنوع در لینک های داخلی

در زمان لینک دهی داخلی به یک صفحه با کلمه کلیدی طولانی ، هرگز از یک عبارت یکسان و تکراری استفاده نکنید. کلمات کلیدی طولانی به علت اینکه امکان تنوع دهی به آن ها بسیار زیاد است ، می توان عبارات مختلفی از آن ها را برای لینک های خود قرار داد.

سئوکارحرفه ای:مهندس مهدی مژدهی

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کابین وردپرس قالب وردپرس آموزش وردپرس