گواهینامه ssl و مزایای استفاده از آن

SSL چیست ؟
SSL مخفف عبارت « Secure Socket Layerو  » و به معنای « لایه اتصال امن » است. در واقع SSL پروتکلی است که اطلاعات رد و بدل شده بین سرور و کلاینت (سرویس‌گیرنده) را ایمن‌سازی می‌کند و خیال هر دو طرف را از بابت امنیت اطلاعات آسوده می‌کند. امروزه اگر امنیت خود را در فضای وب افزایش ندهیم، یک هکر خیلی راحت می‌تواند به اطلاعات ما دسترسی پیدا کند و حتی قسمتی از داده‌های شما را تغییر دهد. در واقع لایه اتصال امن یا SSL، لایه‌ای است که اطلاعات شما را رمزگذاری می‌کند. این لایه روی داده‌ها کشیده می‌شود و از افشای آن‌ها جلوگیری می‌کند.

گواهینامه SSL چه ویژگی‎‌هایی به سایت ما اضافه می‌کند؟

وقتی به افرادی که یکوب دارند، سفارش می‌کنیم که برای وب‌سایت خود گواهینامه SSL دریافت کنند، اولین سوالی که مطرح می‌شود این است که گواهینامه SSL به چه دردی می‌خورد؟ خیلی مختصر و مفید به این دلایل اشاره کنیم:

  1. مرورگر گوگل کروم را راضی می‌کنید: چندی پیش مرورگر گوگل کروم اعلام کرد وب‌سایت‌هایی که این گواهینامه را نداشته باشند، در این مرورگر مسدود می‌شوند و نمایش داده نخواهند شد.
  2. سئوی سایت خود را بهبود می‌دهید: یکی از مزایا مهم گواهینامه SSL این است که گوگل و سایر موتورهای جستجو در نتایج جستجو رتبه بهتری به سایت‌های مجهز به SSL می‌دهند.
  3. اعتماد کاربران جلب می‌شود: امروزه این گواهینامه به حدی باب شده است که بسیاری از کاربران هنگام خرید به عبارت HTTPS توجه می‌کنند و اگر چنین گواهینامه‌ای نداشته باشید، اعتماد کاربران را از دست خواهید داد. کاربران وجود این گواهینامه را از قفل سبز رنگ در گوشه نوار آدرس و وجود https را در ابتدای آدرس سایت متوجه می‌شوند.
  4. خاطر هکرها را آسوده می‌کنید: با گرفتن این گواهینامه برای سایت خود، کاری می‌کنید که هکرها بدانند نمی‌توانند بلایی بر سر داده‌ها و اطلاعات سایت شما بیاورند.

مزایای استفاده از گواهینامه SSL

  • افزایش سئو و رنک وبسایت در گوگل
  • افزایش امنیت سایت با استفاده از پروتکل HTTPS
  • اعتماد سازی بیشتر سایت برای کاربران و در نتیجه فروش بیشتر
  • تشخیص هویت سایت توسط سایر موتورهای جستجو

سئوکار حرفه ای:مهندس مهدی مژدهی

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کابین وردپرس قالب وردپرس آموزش وردپرس