آشنایی با سئوی کلاه سیاه و تکنیک هایش

سئو کلاه سیاه به تکنیک ها و روش هایی گفته می شود که از روش های غیر اصولی و با نقض کردن قوانین به افزایش رتبه سایت می پردازد.کلمه کلاه سیاه عموما در فضای کامپیوتری به افرادی که دست به اقدامات مخرب مانند هکرها و تولیدکنندگان ویروس میزنند اطلاق می گردد. اجرای سئو کلاه سیاه در کوتاه مدت باعث افزایش رتبه شما خواهد شد اما در بلند مدت تاثیر منفی بر روی سایت شما خواهد گذاشت و باعث جریمه شدن از سوی موتورهای جستجو خواهید شد که جبران آن نیاز به زمان و تلاش بسیاری خواهد داشت. به عنوان مثال ممکن است گوگل وب سایت شما را در سندباکس قرار دهد یا حتی سایت Deindexed شود.

 • تفاوت سئو کلاه سیاه با سئو کلاه سفید

  سئو کلاه سیاه بر خلاف قوانین موتورهای جستجوست و هدف از آن، فریب آنها در جهت افزایش رتبه سایت می باشد. چنین تکنیک هایی در نهایت موجب حذف وب سایت از نتایج جستجو شده و حداقل جریمه آن افت شدید رتبه سایت است. در مقابل سئو کلاه سفید اقداماتیست که مطابق با قوانین موتورهای جستجوست و در طی آن محتوایی با کیفیت برای کسب حداکثر رضایت کاربران در وب سایت تولید می گردد.

  چند نمونه از تکنیک های سئو کلاه سیاه

  1. Automatically generated content : تولید محتوا به صورت اتوماتیک
  2. link schemes : تبادل و یا خرید لینک برای سایت
  3. Creating pages with little or no original content :  ایجاد صفحات زیاد با محتوای کم و یا نامعتبر
  4. Cloaking : در لغت به معنای درلفافه پیچیدن و پنهان کردن می باشد، و منظور ایجاد صفحات در دو نسخه متفاوت یکی برای کاربران و یکی برای ربات های موتورهای جستجو
  5. Sneaky redirects : تغییر مسیر و ریدایرکت کاربران به صورت مخفیانه
  6. Hidden text or links : استفاده از متون و یا لینک های مخفی
  7. Doorway pages : ایجاد صفحات متعدد با کیفیت پائین و استفاده از این صفحات به عنوان یک دروازه ورود به یک صفحه خاص
  8. Scraped content : ایجاد محتوا فقط با ناخنک زدن به مطالب و محتواهای سایر سایت ها
  9. Affiliate programs : مشارکت در فروش محصولات و خدمات سایر سایت ها با کپی کامل مطالب همان سایت بدون اضافه کردن هیچ مطلب اضافی و مفید دیگر به آن ها
  10. irrelevant keywords : پرکردن صفحات سایت با کلمات کلیدی
  11. malicious behavior : ایجاد صفحات به منظور خرابکاری مثلا نصب تروجان یا انتشار ویروس و ..
  12. Abusing rich snippets markup : سوء استفاده و یا استفاده بیش از اندازه ریچ اسنیپت ها (rich snippets : زبان نشانه گذاری، یک زبان جهت دادن اطلاعات بیشتر و قابل فهم از سایت برای ربات های موتور های جستجو )
  13. Sending automated queries to Google : ارسال درخواست های اتوماتیک به گوگل جهت دستکاری و تغییر رتبه سایت در نتایج جستجو
  14. Meta tag stuffing :جاسازی تگ های متا و دزدی آنها از سایر سایت های اینترنتی
  15. Mirror websites :  وب سایت های آینه ای و ایجاد سایت های مشابه هم جهت بهبود رتبه بندی سایت
  16. Page hijacking : صفحه ربایی و استفاده از محتوای سایر سایت ها

نتیجه گیری

وقتی وبسایتی دارید که میخواهیدرتبه آن را بالا ببرید از تکنیک های سئوی کلاه سفید استفاده کنید و سعی کنید محتوای ناب تولید کنید .

تکنیک های سئوی کلاه سیاه در قدیم که هوش مصنوعی نبود و همه چیز اینقدر هوشمند نبود مورد استفاده قرار میگرفت ولی الان نمیتوانید  از آنها استفاده کنید چون شناسایی میشوند و وبسایت شما از ایندکس شدن محروم مییشود و یا اینکه اعتبارتان پایین می آید .

سئوی کلاه سیاه برای راه اندازی بیزنس ها و وبسایت هایی که در طولانی مدت خواهند بود و کار میکنند مضر است ولی شما میتوانید در وبسایت هایی که قرار است فقط کاربر بگیرید و اعبار بالا ببرید به سرعت و برای کوتاه مدت است شاید مفید باشد .

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کابین وردپرس قالب وردپرس آموزش وردپرس