آشنایی با سئو کلاه سفید وتکنیک های آن

آشنایی با سئو کلاه سفید وتکنیک های آن

تعریف سئو کلاه سفید:مجموعه اقداماتی که به منظور بهینه سازی وب سایت در نتایج موتورهای جستجو انجام می شود را گویند و این اقدامات باید در راستای قوانین و اصول معرفی شده توسط الگوریتم های گوگل مورد استفاده قرار گیرد . 

 سئو کلاه سفید مناسب ترین گزینه برای کسب رنک های برتر مطابق با الگوریتم رتبه بندی گوگل می باشد. White hat SEO در حقیقت بدون اینکه قوانین رتبه بندی گوگل را زیر پا بگذارد، سایت شما را به بهترین شکل ممکن به صفحه اول صفحات نتایج جستجو می رساند.

البته این روشی نیست که همیشه در روند بهینه سازی سایت مورد استفاده قرار گفته است. گوگل اعلام کرده است که در سال های قبل، صاحبان وب سایت های می توانستند که با استفاده از تکنیک هایی که مطابق با قواعد گوگل نبودند، رتبه خوبی را به دست بیاورند.

اهمیت سئو کلاه سفید:

عدم رعایت اصول سئو کلاه سفید می تواند منجر به جریمه شما توسط گوگل شود و نیز باعث مشکلاتی در بهبود رتبه ی وب سایتتان در نتایج جستجو شود . موتور جستجوی گوگل می تواند فرصتی جدید برای شما باشد تا بتوانید کاربران بیشتری را برای وب سایت خود کشف کنید . چرا که گوگل به عنوان بهترین موتور جستجو دنیا توسط صدها میلیون نفر دیده می شود . همچنین گوگل به عنوان یک کانال بسیار قوی به منظور ورود به وب سایت شما و بالا بردن رنک سایت و ترافیک وب سایتتان میباشد و اگر زمانی شما این کانال را از دست بدهید قطعا افت شدیدی می تواند در ترافیک وب سایت شما و در این صورت کسب و کارتان را دچار کند . پس باید تلاش کنید تا توسط گوگل جریمه نشوید چرا که هیچ ضمانتی نمی تواند وجود داشته باشد که دوباره بتوانید به نتایج جستجو بازگردید .

 گام های مختلف برای انجام سئو کلاه سفید:

1.انتخاب بهترین کلمات کلیدی

برای شروع سئو یک وب سایت در ابتدا باید متناسب با موضوع وب سایتتان کلمات کلیدی که بیشترین سرچ را در موتورهای جستجو داشته اند پیدا کنید. برای اینکار نیاز به ابزارهایی همچون Google AdWords Keyword Planner ، Book SEO و دیگر ابزارهای موجود برای انتخاب بهترین کلمات کلیدی دارید. می توانید یک لیست از کلمات کلیدی که بیشترین سرچ را توسط کاربران داشته تهیه کنید.

می توانید از این کلمات در انتخاب عناوین صفحه و در بدنه محتوا استفاده نمایید. همچنین می توان آن ها را به عنوان تگ های هدینگ، meta description و meta keyword نیز مورد استفاده قرار داد.

2.انتخاب عناوین مناسب

انتخاب عنوان صفحات یکی از روش هایی است که توسط آن می توانید به ربات موتورهای جستجو موضوع اصلی صفحه خود را نشان دهید. انتخاب این عناوین باید بر اساس موضوع وب سایت شما و برترین کلمات کلیدی که در مرحله قبل بدست آورده اید انجام می شود.

مهمترین نکته درباره عنوان هر صفحه، همخوانی آن با موضوع صفحه و اطلاعات دورن آن است. در صورتی که کاربر کلمه کلیدی را جستجو می کند، نتایج بر اساس عنوان صفحات وب سایت ها به او نمایش داده خواهد شد. بنابراین کاربر در آن صفحه به دنبال موضوعی است که در بالای صفحه و قسمت عنوان به آن اشاره شده است؛ در غیر این صورت کاربر از وب سایت خارج خواهد شد.

3.تولید محتوا

گام بعدی برای سئو وب سایت که در حقیقت مهم ترین گام نیز هست، تولید محتوای با کیفیت برای کلمات کلیدی است که استخراج کرده اید.محتوای با کیفیت، محتوایی است که کاملا برای کلمه کلیدی بخصوصی که توسط کاربر جستجو شده است، تولید شده باشد و اطلاعات جامع و دسته اولی را در اختیار او قرار دهد.

بنابراین وب سایت شما زمانی می تواند در رقابت با سایر وب سایت ها موفق شود که توسط محتوای با کیفیت پاسخگوی نیاز کاربران باشد. محتوای با کیفیت می تواند نظر و اعتماد کاربر را نسب به سایت شما جلب کرده و او را ترقیب به خواندن دیگر مطالب وب سایت شما و همچنین به اشتراک گذاری آن شود که خود منجر به بالا رفتن سایت در نتایج جستجو می شود.

4.بک لینک سازی

یکی دیگری از مهمترین گام هایی که در انجام سئو باید به آن توجه داشت بک لینک سازی است. اما در صورتی که این کار به روش درست و اصولی انجام نشود، می تواند باعث جریمه شدن وب سایت توسط موتورهای جستجو شود. در سئو کلاه سفید توجه به لینک های با کیفیتی که به وب سایت ما وارد می شود و یا لینک هایی که به وب سایت های دیگر داده می شود از اهمیت بالایی برخوردار است.

در صورتی که یک بک لینک دارای ارزش و رتبه مناسبی نباشد، نه تنها کمکی به افزایش رتبه سایت شما نمی کند، بلکه ممکن است سایت را دچار نزول کند. لینک سازی داخلی نیز یکی دیگر از گام های تاثیرگذار در افزایش رتبه سایت است، برای این منظور می توانید لینک هایی را از صفحات پر بازدید خود به دیگر صفحات وب سایتتان بزنید.

سئوکار حرفه ای:مهندس مهدی مژدهی

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کابین وردپرس قالب وردپرس آموزش وردپرس