آموزش تصویری رفع خطای گوگل وبمستر جدید

آموزش تصویری رفع خطای گوگل وبمستر و آشنایی با انواع خطاهای سرچ کنسول بخصوص حل مشکل صفحات پیدا نشده یا حذف شده ۴۰۴ و نحوه معرفی حل مشکل به وبمستر به ازای خطای گرفته شده توسط گوگل همراه با نحوه ریدایرکت کردن صفحات مشکل ساز.
در هنگام کار با سایت مسائلی پیش می آید که برایمان خوشایند نیست و به دلیل عدم آشنایی با موضوعات سئو، به سادگی هر مشکلی که پیش آید را از سر راه بر میداریم و در اصلاح آن مشکل را حذف می کنیم. همین امر باعث می شود که گوگل نسبت به عملکرد شما ناراحت شود و سایتتان را پنالتی کند.

31

انواع خطاهای گوگل وبمستر

تعداد داورهای کنترلی گوگل بسیار زیاد است که توسط خزنده های خود که نوعی ربات های عنکبوتی هستند، کلیه ی مسائل مربوط به یک سایت را مورد رصد و بررسی قرار می دهند. مهمترین این خطاها به شرح زیر می باشد:

خطای DNS: این خطا اغلب مربوط به شرکت ارائه دهنده سرور سایت شما است و مرتبط به کارهایی که شما به صورت مستقیم در سایت انجام می دهید ندارد. هر سایت دارای یک عدد است که به آن IP گفته می شود و از آنجا که بخاطر سپردن اعداد کار سخت و دشواری است، از اسم ها برای ورود به سایت استفاده می شود که به آن نام دامنه یا Domain نیز گفته می شود.

how dns works

چنانچه گوگل نتواند با سایت شما ارتباط برقرار کند و یا سرور سایت شما با مشکل مواجه شود که سایتتان بالا نیاید، گوگل خطای DNS می گیرد.

خطای robots.txt: چنانچه فایل robots.txt سایت شما اشتباه ساخته شود و یا دچار مشکل گردد، این خطا توسط گوگل وبمستر بر روی سایت شما ظاهر می گردد.

خطاهای URL: چنانچه گوگل با یکی از URL های سایت (نوشته، برگه، دسته، برچسب) با مشکل مواجه شود و نتواند به آن دسترسی داشته باشد، خطای URL گرفته می شود.

خطای نقشه سایت: قبلا در مورد سایت مپ به صورت اختصاصی و تخصصی صحبت کردیم لذا چنانچه نقشه سایت شما به درستی تنظیم نشده باشد، توسط گوگل با اخطار مواجه می شود.

خطاهای مربوط به سئو: این نوع خطاها به دلیل محتوای تکراری، دسته یا برچسب تکراری و مسائلی از این قبیل که مرتبط با بهینه سازی سایت هست به وجود می آیند که به شدت مورد آزار گوگل قرار می گیرد و سایت را با پنالتی مواجه می نماید.

google wembaster tools errors
برچسب ها
دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کابین وردپرس قالب وردپرس آموزش وردپرس