استخدام سئوکار

در ابتدا بایست بدانید که سئو مبتنی بر کلمات کلیدیست. این مسئله فراتر از پیدا کردن کلمات کلیدیست که بیشترین ترافیک را برای سایت به ارمغان می آورند. مهمتر از این، درک این مسئله است که چرا شما خواهان افزایش ترافیک سایت هستید. اگر می خواهید در سایت خود محصولی را به فروش برسانید، می بایست صفحه مرتبط با آن را برای کلمات کلیدی مشخصی بهینه کنید تا مشتریان بالقوه آن وارد آن صفحه شوند. کاربرانی که صرفا برای بازدید از محصول وارد آن می شوند فایده ای برای شما نخواهند داشت. اکثر پروسه های پیدا کردن کلمات کلیدی مبتنی بر ابزار Google Keyword Planner است که در آن کلمات کلیدی مرتبط به همراه میزان ترافیک و رقابتشان نمایش داده می شوند.

اگر سئوکار مد نظر شما در مصاحبه خود اعلام کرد که سایت شما را به رتبه یک گوگل برساند، کمی در صداقت او شک کنید. موتورهای جستجو مبتنی بر فاکتورهای زیادی هستند که رتبه یک سایت را در نتایج جستجو مشخص می کنند. این فاکتورها شامل عمر وبسایت و محبوبیت آن در شبکه های اجتماعی می شود. علاوه بر این ها فاکتورهای انسانی وجود دارند که درباره چگونگی رفتار کاربران در تعامل با سایت است. این ها مواردی هستند که هیچ کس به صورت مستقیم کنترلی بر آن نداشته و همچنین فرمول معجزه آسایی نیز برای گرفتن رتبه یک گوگل وجود ندارد.

کاری که یک سئو کار می تواند انجام دهد کمک به وبسایت شما در رعایت قوانین اصلی گوگل است تا بتواند با دیگر سایت های مشابه رقابت کند. یک متخصص سئو شانس کسب رتبه بهتر را بالا می برد اما کیفیت محتوا، خدمات و محصولات به صاحبین سایت ها وابسته است.

پروژه های سئو

در حالت کلی یک پروژه سئو را می توان به دو قسمت تقسیم کرد: سئو داخلی و سئو خارجی. سئو داخلی شامل تغییر طراحی و اجزا داخلی سایت است به نحوی که برای موتورهای جستجو کاملا خوانا باشد. این پروسه شامل تغییر هدرها، عنوان و محتوای صفحات است تا برای کلمات کلیدی خاصی بهینه شود.

سئو خارجی شامل هر کاریست که در خارج از سایت انجام شده و به افزایش ترافیک آن کمک می کند. این موارد شامل فعالیت در شبکه های اجتماعی، لینک سازی و پست مهمان است. لینک سازی قسمت مهم این پروسه است که تاثیر فراوانی بر روی رتبه سایت دارد، چرا که از جمله فاکتورهای اصلی در رتبه بندی صفحات می باشد. فعالیت در شبکه های اجتماعی، نوشتن پست مهمان در وبلاگ های معروف از جمله فعالیت هاییست که موجب کسب لینک در سایر سایت ها می شود.  همانطور که احتمالا حدس زده اید، سئو خارجی به تولید محتوا فراوان نیاز دارد. در نتیجه فعالیت یک سئوکار را می توان به دو بخش مدیریت سئو و تولید محتوای سئو تقسیم کرد.

چگونه به غربال متخصصین سئو در هنگام استخدام بپردازیم؟

حال که با مبانی سئو آشنا شدید و درک اولیه ای از ان پیا کردید به بیان چند نکته در استخدام سئوکار می پردازیم:

  • میزان اطلاعات و مهارت او را بررسی کنید. سئو امروزه بسیار در حال تغییر است و هر روز با آپدیت هایی که از طرف گوگل اعمال می شود تغییراتی در روش های سئو ایجاد می گردد. بنابراین اطمینان از میزان اطلاعات و سطح مهارت سئوکار امری ضروری است. یکی از بهترین راهکارهای فهم این مسئله بررسی وبلاگ شخصی او می باشد. در صورتی که وبلاگ او سریعا با مطالب جدید به روز رسانی می شود، می توان از سطح دانش او مطمئن شد.
  • حداقل یکی از پروژه های سئو او را پیگیری کنید. معمولا سئوکاران به دلیل لو ندادن تکنیک های خود، خیلی آنها را علنی نمی کنند. همچنین بسیاری از صاحبین کسب و کارها نیز به دلیل اینکه رقبا از جزییات سئو سایتشان مطلع نشوند، هیچ گاه نام سئوکارشان را فاش نمی کنند. در صورت فاش شدن، رقبا نیز احتمالا به سئوکار سایت مراجعه کرده و از او میخواهند که عینا همان تکنیک ها را در سایت آنها نیز پیاده کند و این امر در مذاق صاحبین وبسایت ها خوشایند نیست. اما معرفی یک یا دوکار خیلی کار سختی نیست و مطمئنا قابل ابراز است.
  • درباره تکنیک های سئو مورد استفاده توسط متخصص سئو موردنظرتان پرسش هایی را آماده کنید. یک مشاور سئو مناسب می بایست قادر به توضیح کلی استراتژی خود در افزایش رتبه سایت باشد. همچنین او می بایست زمان انجام کار را بتواند تا حدودی تخمین بزند.
  • آنالیز اولیه آنها از سایت خود را جویا شوید. این مورد به شما کمک می کند تا متوجه تغییراتی که سئوکار قرار بر اعمال آن هست شوید. در این مورد خیلی زیاده روی نکنید تا سئوکار احساس نکند که قصد شما از انجام مصاحبه، صرفا مشاوره سئو می باشد. سئوکارها برای مشاوره سئو هزینه هایی را دریافت می کنند و در صورتی که متوجه این نیت شما شوند از پاسخ دادن به سوالاتتان تفره خواهند رفت. در نتیجه روند مصاحبه و گفتگو به سمت نادرستی کشیده می شود.
  • مراقب سئو کلاه سیاه باشد. از سئوکارانی که درک آنها از سئو صرفا لینک گذاری در کامنت سایر سایت ها و اسپم کردن است بپرهیزید. این مسئله موجب جریمه شدن از طرف گوگل می شود. همانطور که میدانید گوگل به شدت صاحبین سایت ها را از محتوای اسپم، نوشته های مخفی و لینک سازی بیش از حد در یک کلمه کلیدی خاص نهی کرده است.

در انتها بعد از استخدام سئوکار مورد نظر خود، به طور پیوسته با او در ارتباط باشید و از مشاوره های او بهره ببرید. شما می توانید میزان موفقیت در سئو را با ابزارهای آمارگیر سایت مانند آنالیتیکس گوگل بررسی کنید. متخصصین سئو می توانند با آنالیز صفحات پر بازدید، بهترین راهکارها را به شما ارائه دهند.

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کابین وردپرس قالب وردپرس آموزش وردپرس