اهمیت تگ h1 در سئوسایت

اهمیت تگ h1 در سئوسایت

HTML H1 Tag یک تعریف سه بخشی است که هر کدام از آن ها معنا و مفهوم خاص خود را دارند لطفا به لیست زیر دقت کنید:

  • HTML – مخفف عبارت Markup Language Hypertext است. بیشتر وب سایت ها از این زبان برای ایجاد صفحات وب استفاده می کنند.
  • Tag- برچسب تگ نوعی کد است که به مرورگر وب شما می گوید چگونه محتوای را نمایش دهد.
  • Heading – عنوان یا تیتر Heading دارای شش عنوان مختلف است – h1 ، h2 و غیره. h1 مهمترین آن ها محسوب می شود و h6 کمترین اهمیت را دارد. تگ ها معمولاً از بزرگ (یا مهمترین) تا کوچکترین (یا حداقل مهم) دسته بندی می شوند.

چرا تگ h1 مهم است؟

H1 ها همیشه یک عامل مهم رتبه بندی بوده. روش های زیادی در سئو وجود داشته است که دیر یا زود از میان رفته اند، اما h1 هرگز اهمیت خود را از دست نداده.

در جدیدترین بررسی عوامل رتبه بندی جستجو در Moz ، اهمیت برچسب ها (شامل “کلید واژه صفحه و اندازه گیری های مبتنی بر محتوا”) Heading ها در سومین گروه تأثیرگذار رتبه بندی قرار دارن

تمایز بین تگ H1 و تیتر یک صفحه

تگ H1 از جمله تگ های هدر، قطعه کدی در HTML است که معمولا به شکل متنی استفاده می گردد. متنی که با H1 نوشته شده باشد، معمولا بزرگترین متن یک صفحه محسوب می شود.

یکی از مسائلی در تکامل CSS به وجود آمد، اجازه دادن به برنامه نویسان وب در سفارشی سازی تگ های H (رنگ، فونت، سایز فونت) بود. این مسئله بعضا موجب می شود که H1، بزرگترین متن صفحه نباشد.

زمانی که گوگل در ابتدای کار اقدام به طراحی الگوریتم خود نمود، CSS هنوز خیلی جا نیفتاده بود. در حقیقت استانداردهای CSS در مارس 1998 و درست چند ماه قبل از تاسیس گوگل در سپتامبر 1998 ثبت شده بود. بنابراین CSS هنوز در ابعاد زیاد مورد استفاده قرار نمی گرفت.

دقت داشت باشید که هنوز H1 ها تقریبا مهمترین متن یک صفحه محسوب می شوند. تیتر یک صفحه نیز با همین مفهوم به کار می رود، منتها دیگر در قالب تگ H1 نیست.

 سئوکارحرفه ای:مهندس مهدی مژدهی

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کابین وردپرس قالب وردپرس آموزش وردپرس