اهمیت گوگل دنس در سئوسایت

اهمیت گوگل دنس در سئوسایت

رقص گوگل (google dance) :

رقص گوگل پدیده ای است که جایگاه کلمات کلیدی سایت شما، در گوگل جا به جا می شوند و به اصطلاح دچار “رقص” می شوند. به این معنا که کلمات کلیدی سایت شما یا در جایگاه بالاتر و یا در جایگاه پایین تری نسبت به همیشه قرار می گیرند. مثلا دیروز، کلمات کلیدی شما جایگاه 1، 2 و 3 بود اما امروز از 100 تای اول خارج شده و فقط یک روز بعد، به سرعت در 5 تای اول قرار می گیرد. بنابراین وقتی پدیده رقص گوگل اتفاق می افتد، برخی سئوکاران بسیار هیجان زده می شوند و سایرین ممکن است بسیار نا امید شوند.

به عبارت دیگر، رقص گوگل زمانی است که گوگل بتواند یک الگوریتم جدید را بنا کند یا یک آپدیت جدید از یک الگوریتم قدیمی ارائه دهد که به طور معمول، حدود یک هفته به طول می انجامد و بعد دوباره به روال عادی بر می گردد.

اهمیت رقص گوگل یا گوگل دنس:

با هر بار که در سایت خود تغییراتی ایجاد می کنید و آن را بهبود می بخشید، گوگل آن را ارزیابی کرده تا ببیند آیا سایت شما باید افزایش یا کاهش رتبه داشته باشد و یا اصلا رتبه آن تغییری نکند. این تغییرات در رتبه هنگامی رخ می دهد که شما محتوای جدید در سایت قرار می دهید، پیوند های جدید دریافت و یا صفحات جدید در سایت خود ایجاد می کنید. الگوریتم Google هزاران عامل را برای تعیین رتبه شما در نظر می گیرد.

اما سوال اینجاست که چرا گوگل از Google Dance برای اعمال این تغییرات استفاده می کند؟ در واقع گوگل در این روش هنگامی که در سایت شما تغییراتی ایجاد می شود و یا محتوای جدیدی در سایت شما قرار می گیرد، آن محتوا را بصورت موقت در صفحات بالای سرچ خود نشان می دهد تا به محتوای شما فرصت قرار گرفتن در معرض دید مخطبان را بدهد. در این زمان که سایت شما در بالای سرچ گوگل قرار دارد واکنش کاربران از جمله زمان ماندن آنان در صفحه و کلیک کردن بر روی لینک ها و سایر واکنش ها زیر نطر ربات های گوگل است و در صورتی که این محتوا توانانسته باشد رضایت کاربران را بدست آورد رتبه آن را ارتقا می دهد.

چرا گوگل از گوگل دنس استفاده می کند؟

برای اینکه هیچ سایتی نتواند در مدت زمان کم به نتایج خیلی خوب در سئو دست پیدا کند و علاوه بر این متوجه شود ، سایت مذکور میخواهد با اطلاعات غیر مفید و با استفاده از سئو کلاه سیاه بالا بیاید یا اینکه با تحمل زمان و محتوای مفید و به نوعی سئو کلاه سفید در نتایج گوگل موفق شود. برای این ۲ موضوع گوگل مجبور به استفاده از روشی با نام گوگل دنس شده ، که سایت ها را در نتایج بالا و پایین می برد تا عکس العمل آنها(مدیران سایت) نشان دهد که صاحب سایت به دنبال استفاده از چه روشی است .(روش های سالم و یا دور زدن گوگل)جابه جایی رتبه ها که در گوگل به وجود می آید و باعث آن ها هم گوگل دنس Google Dance است تا سال ۲۰۱۷ زمان کمتری به طول می انجامید اما جدیدا به خاطر آپدیت شدن الگوریتم پاندا، بررسی تغییرات سئو سایت توسط گوگل به صورت لحظه ای انجام می شود و رنک سایت با ترکیبی از آزمایشات گوگل و تغییرات سئو نوسان بسیاری به خود میگیرد و زمانی را که گوگل دنس Google Danceبرای بررسی صرف میکند خیلی بیشتر از قبل است. و تشخیص این موضوع برای افرادی که در سئو تخصص ندارند مسئله ساز است که آیا این تغییرات از جانب گوگل دنس است و یا اینکه سایتشان به صورت واقعی دچار پیشرفت و یا پسرفت شده است. در این زمان مشاوره گرفتن از سئوکارهای با تجریه از هر زمانی بیشتر توصیه میشود.

سئوکار حرفه ای:مهندس مهدی مژدهی

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کابین وردپرس قالب وردپرس آموزش وردپرس