برد کرامب و تاثیر آن در سئوسایت

برد کرامب و تاثیر آن در سئوسایت

تأثیر بردکرامب در سئو:

اولین تاثیر مستقیمی که بردکرامپ در سئو دارد، لینک‌سازی داخلی است. به این دلیل که هر مرحله را به صورت لینک نمایش می‌دهد و هر کدام از این لینک‌ها از ANCHOR TEXT مخصوص صفحه استفاده می‌کنند. علاوه بر این از طریق این لینک سازی پی در پی، ربات‌های گوگل وضعیت ایندکس سایت را بهبود می‌بخشد.

چگونه بردکرامب را به وردپرس اضافه کنیم؟

برای اضافه کردن بردکرامب به وردپرس، روش‌های مختلفی وجود دارد. ساده‌ترین حالت آن استفاده از قالب‌هایی است که این ابزار به صورت پیش فرض در طراحی آن استفاده شده است. البته در حال حاضر بیشتر قالب‌ها دارای Breadcrumbs  هستند.

اما در صورتی که قالب بدون بردکرامب باشد، می‌توان از افزونه‌های وردپرس که متداول‌ترین آنها افزونه Yoast SEO است استفاده کرد.

ما سه نوع برد کرامب داریم که در زیر به آن ها اشاره می کنیم:

  • برد کرامب location یا سلسله مراتب :

این نوع برد کرامب جز رایج ترین برد کرامب ها محسوب می شود و اکثر سایت های بزرگ از آن استفاده می کنند.

این برد کرامب به کاربر نشان می دهد که برای رسیدن به صفحه مورد نظر چه مسیری را طی کرده است.

برای مثال ما اگر بخواهیم در سایت خود از برد کرامب سلسله مراتب استفاده کنیم ، به این صورت می شود :

وب داران   >   بلاگ   >   آموزشی   >   برد کرامب چیست؟

  • برد کرامب ویژگی ( Attribute ) :

این برد کرامب معمولا در سایت هایی که به صورت فروشگاه اینترنتی فعالیت می کنند ، کاربرد دارد.

این برد کرامب ، مانند برد کرامب سلسله مراتب ، مسیر را به شما نشان نمی دهد ، ولی در مواقعی کاربرد دارد که شما چند ویژگی از یک محصول را انتخاب کرده باشید.

مثال زیر نمونه ای از برد کرامب ویژگی است.

صفحه نخست   >   دسته بندی   >   جنسیت   >   پیراهن   >   سایز   >   رنگ

  • برد کرامب مسیر ( Path ) :

این برد کرامب کمترین استفاده را در سایت ها دارد ، و کاربرد آن دقیقا مانند دکمه “back” است و استفاده از آن تقریبا منسوخ شده است.

بردکرامب یا مسیر راهنما در سئوی داخلی

مزایای متعددی برای استفاده از بردکرامب در سایت شما وجود دارد. بیایید نگاهی سریع به آنها داشته باشیم:

1. گوگل بردکرامب ها را دوست دارد

بازدید کنندگان سایت شما بردکرامب را دوست دارند، و گوگل هم همینکار را می کند. بردکرامب مسیرهای درون سایت را نمایش میدهند، چون از لینک ها ساخته شده اند، ساختار سایت را به گوگل نشان میدهند. اما، همانطور که قبلا اشاره شده، ممکن است گوگل در نتایج جستجو سایت شما را همراه با مسیر بردکرامب نمایش دهد، که البته باعث می شود نتایج شما برای کاربران جالب توجه باشد. برای افزایش شانس دیده شدن بردکرامب سایت در گوگل، باید ساختار سایت را تغییر داده و داده های لازم را با کدنویسی یا افزونه Yoast SEO به آن اضافه کنید.

2. مسیر راهنمای بردکرامب بهبود تجربه کاربری را افزایش میدهد

مردم از گم شدن می ترسند. وقتی پا به جایی ناشناخته می گذارند، دنبال علائم و نشانه هستند. دنبال تابلوها و مسیرهای راهنما می گردند تا مسیر خود را پیدا کرده یا راه بازگشت را ببینند – و همین مسئله هم برای سایت ها صحت دارد. کاربران از مسیر راهنمایی چون بردکرامب ها استفاده می کنند تا مکانی که در آن هستند را پیدا کنند و آدرس برگه را بررسی می کنند. یکی از اصول تجربه کاربری خوشحال کردن کاربران و کسب رضایت آنها در مواجه با سایت و محصولات است. اگر المان های ناوبری درون سایت شما به خوبی نمایش داده شوند، کاربران کمتر از دکمه بازگشت در مرورگر استفاده می کنند. همینطور با بهبود تجربه کاربری کاربران بیشتر در سایت می مانند و بازدید سایت کاهش پیدا نمی کند.

3. بردکرامب به کاهش نرخ پرش سایت (بانس ریت Bounce Rate) کمک می کند

بانس ریت میزان نرخ پرش کاربران بعد از ورود به سایت است. البته منظور بیشتر از طریق جستجو است و با گوگل آنالیتیکس میتوانید میزان نرخ پرش را اندازه گیری کنید. به هرحال، به سختی و به ندرت دیگر کسی از طریق برگه اصلی وارد سایت می شود، این روزها همه چیز درباره جستجوی جزئی است. به این معنی که هر بخش از سایت شما می تواند نقطه ورود باشد (در جستجوی گوگل ظاهر شود). اگر برگه انتخابی برآورده کننده خواسته های کاربر یا مشتری نباشد، شما باید راهی برای هدایت این بازدیدکننده به قسمت های دیگر سایت خود داشته باشید. بردکرامب می‌تواند میزان پرش را کاهش دهد، زیرا شما یک راه جایگزین برای مرور سایت خود به بازدید کننده پیشنهاد می کنید. پس بهتر است برای کاهش نرخ بانس ریت از بردکرامب استفاده کنید.

سئوکار حرفه ای:مهندس مهدی مژدهی

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کابین وردپرس قالب وردپرس آموزش وردپرس