تگهای سئو

سئو و بهینه سازی سایت پیش نیاز های زیادی دارد. یکی از این پیش نیازها، بهینه سازی کدهای HTML می باشد. تعدادی از تگ ها در سئوی سایت تاثیر بسزایی دارند و برای موتورهای جستجو حائز اهمیت می باشند و تعدادی از تگ ها هستند که اهمیت چندانی در سئو سایت ندارند. در این جا به تعدادی از تگ ها ی مورد نیاز برای بهینه سازی سایت می پردازیم:

تگ های Headings

تگ های H یا همان سرتیترها یکی از مهم ترین تگ ها در سئو می باشند و ربات های گوگل به این تگ، توجه ویژه ای دارند.

مهم ترین سرتیترها و کم ارزش ترین می باشد. (باید بدانید که امروزه h6 از نظر گوگل هیچ ارزشی ندارد) .

چند نکته در رابطه با استفاده از تگ های H :

1) تنها یک تگ h1 در هر صفحه داشته باشید.
2) سعی کنید محتوای تگ h1 و تگ title شبیه هم باشند.
3) در این تگ حتما کلمات کلیدی سایت خود را قرار دهید.
4) ترتیب استفاده از تگ های h درست باشد ( به طور مثال بعد از استفاده از h1 از تگ h2 استفاده شود نه h3 یا ….)

تگ Title

می توان گفت تگ تایتل مهم ترین تگ در صفحات سایت می باشد و یکی از مهم ترین فاکتورهای سئو داخلی است. موتورهای جستجو از این فاکتور استفاده کرده و در هنگام نمایش سایت در نتایج جستجو ، عبارت ذکر شده در این تگ را به کاربران نمایش می دهند.

تگ alt

موتورهای جستجو نمی توانند تصاویر را پردازش نمایند. این موتورها از چند فاکتور برای پی بردن به محتوای تصویر استفاده می کنند. یکی از روش ها استفاده از ادرس تصویر و بررسی سایت مبدا می باشد . یکی دیگر از روش ها استفاده از عبارات قبل و بعد از تصاویر می باشد. راه دیگری که موتورهای جستجو بر ان تاکید دارند ، استفاده از تگ alt می باشد. بهتر است از کلمه ی کلیدی که مربوط به ان صفحه می باشد در تگ alt استفاده نمایید.

تگ Description

این تگ بعد از تگ title مهمترین تگ برای موتورهای جستجو می باشد. محتوای این تگ در نتایج جستجو در زیر عنوان سایت قرار داده می شود. بنابراین می بایست محتوای قرار گرفته در این تگ جذاب و متفاوت باشد تا کاربران را به سمت سایت شما هدایت کند. نکته ای که در استفاده از این تگ وجود دارد استفاده از کلمات کلیدی می باشد. کلمات کلیدی می بایست در این تگ گنجانده شوند تا محتوای سایت را به کاربر نمایش دهند.

تگ

لینک ها جزء جدایی ناپذیر سئو می باشند . در واقع می توان گفت بدون لینک سئو تاثیر چندانی ندارد. هنگام استفاده از لینک ها به نکات زیر توجه داشته داشته باشند:
1) سعی کنید از کلمات کلیدی در انکر تکست استفاده نمایید.
2) برای لینک ها حتما title مناسب انتخاب نمایید.
3) بهتر است لینک های خارجی را با استفاده از خصوصیت target_blank در صفحه ی دیگری باز نماید.
4) لینک هایی که به سایت های کم کیفیت می شوند را به صورت nofollow تعریف نمایید.
5) حتما لینک های داخلی به صورت dofollow تعریف نمایید.

تگ Robots

این تگ به موتورهای جستجو می فهماند که صفحه ی مورد نظر را ایندکس کنند یا نه. اگر این تگ با noindex مقدار دهی شده باشد، موتورهای جستجو سایت شما را در نتایج جستجو نمایش نمی دهند و اگر با index مقدار دهی شده باشد ( به صورت پیش فرض این مقدار را دارد ) موتورهای جستجو ان صفحه را ایندکس می نمایند.

تگ انکر تکست

این تگ نیز مانند تگ های بالا اهمیت ویژه ای دارد. محل قرار گیری این تگ بعد از تگ

می باشد. موتورهای جستجو با استفاده از این تگ ، ادرس اصلی صفحات سایت را متوجه می شوند و صفحات مشابه را به یک صفحه ی اصلی هدایت می کنند.

برچسب ها
دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کابین وردپرس قالب وردپرس آموزش وردپرس