دامنه در سئوسایت

دامنه در سئوسایت

تاثیر نام دامنه بر سئو وب سایت

نام دامنه به تنهایی نمی تواند رتبه قابل توجهی در گوگل برای وب سایت به همراه داشته باشد اما این گونه هم نیست که از فیلترهای موتور های جستجوی گوگل عبور نکند.  انتخاب نام دامنه از آنجایی مهم و ضروری می باشد که شاید نام دامنه مناسب تاثیر بسزایی در رتبه بندی وب سایت نداشته باشد اما یک وب سایت با دامین نامفهوم، بی کیفیت و نامناسب ممکن است امتیازات منفی فراوانی از موتورهای جستجوی گوگل دریافت کند و حتی سایت به عنوان Spam شناخته شود.

دسته بندی پسوندهای دامنه:

دسته اول: پسونددامنه های سه حرفه ی سایت

Com : این پسوند مخفف commercial بوده و پرکاربردترین دامنه در جهان محسوب می‌شود. این دامنه برای موسسات تجاری و شرکت‌ها مناسب هستند.
Org: این دامنه مخفف organization بوده و برای سازمان‌های غیر‌انتفاعی مانند خیریه‌ها و موسسات عام‌المنفعه استفاده می‌شود. در ایران از این دامنه برای سازمان‌های نیمه‌دولتی و خصوصی نیز استفاده شده و محدودیتی برای ثبت این دامنه وجود ندارد.
Net : این پسوند به‌صورت پیش‌فرض برای شرکت‌های خدمات اینترنتی و ارائه دهندگان خدمات شبکه‌های کامپیوتری بوده ولی سایر افراد و شرکت‌ها نیز از این دامنه به شکل گسترده استفاده می‌کنند و این پسوند را به یک پسوند پرکاربرد تبدیل کرده‌اند. همچنین بسیاری از شرکت‌ها برای جلوگیری از دسترسی رقبا به نام دامنه و همچنین توجه به برندسازی، اقدام به ثبت این پسوند در کنار سایر پسوندها می‌کنند.

دسته دوم: top level

دامنه هایtop level عمومی جدید هستند که به منظور رفع کمبود در انتخاب نام دامنه ایجاد شده‌اند. از این پسوند‌ها می‌توان به coop، aero، info، biz، name اشاره کرد.

دسته سوم: پسوندهای مخصوص یا Top level

پسوندهای مخصوص یا Top level (stLTDs) نامیده می‌شوند. مثل پسوند gov که مخصوص سازمان‌های دولتی می‌باشد.

دسته چهارم: دامنه های دوحرفی هستند

دامنه‌های دو حرفی هستند که به دامنه‌های ملی معروف بوده و ثبت آن‌ها دارای شرایط و قوانین آن کشور می‌باشد. مانند:

Ir = Iran
Cu = China
Us = Usa
Br = Brazil
Co = Colombia

برخی از افراد تصور می‌کنند دامنه co مخفف commercial بوده، در حالی که این دامنه جزء دامنه‌های ملی و مربوط به کشور کلمبیا می‌باشد.
دامنه‌های ملی برای ثبت دارای شرایط خاصی هستند. برای ثبت دامنه‌های ir هم شرایط خاصی در نظر گرفته شده است. برای ثبت دامنه آی‌آر در ابتدا نیاز به شناسه ایرنیک خواهید داشت. برای مشاهده راهنمای تصویری ساخت شناسه ایرنیک لطفا کلیک کنید.
بعد از ساخت شناسه ایرنیک می‌توانید برای ثبت دامنه خود اقدام نمایید. توجه داشته باشید برخی از پسوند‌های آی‌آر و همچنین برخی از نام‌ها نیازمند ارسال مدارک می‌باشند که پس از درخواست ثبت، از طریق ایمیل اطلاع رسانی می‌شود.

سئوکار حرفه ای:مهندس مهدی مژدهی

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کابین وردپرس قالب وردپرس آموزش وردپرس