روشهای حل مشکل پنالتی شدن سایت

پنالتی شدن سایت توسط گوگل:

جریمه شدن یک سایت توسط گوگل را پنالتی گوگل تعریف کرده اند که این جریمه به علت استفاده از روشهای سئوی کلاه سیاه و فعالیت های اسپم و اشتباه در سئوی سایت می باشد. به عبارت دیگر استفاده از روشهای غیرقانونی (از دید گوگل) برای بهبود سریع رتبه سایت در میان نتایج گوگل سبب پنالتی شدن سایت توسط گوگل می شود.

سئو و بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو یکی از فعالیت های زمانبر است و دریافت بازخورد مناسب از این طریق نیازمند صرف مدت زمان طولانی است. در صورتیکه صبر و حوصله کافی برای این کار ندارید ، به هیچ عنوان با شنیدن شایعات موجود در رابطه با اینکه گوگل متوجه برخی از فعالیت های سئوی کلاه سیاه و سئوی کلاه خاکستری نمی شود ، دچار وسوسه نشوید. به این نکته باور داشته باشید که گوگل بسیار هوشمند است و روز به روز هوشمندتر می شود. اگرچه ممکن است یک فعالیتی وجود داشته باشبد که در مدت زمان کوتاهی سبب بهبود غیرطبیعی رتبه سایت شما در میان نتایج گوگل شود اما مطمئن باشید که با توجه به بروزرسانی مداوم الگوریتم های گوگل ، به زودی این فعالیت توسط ربات های گوگل تشخیص داده می شوند و گوگل عواقب سنگینی برای سایت شما در نظر خواهد گرفت.

download 43

راه های رفع پنالتی شدن سایت توسط گوگل :

برطرف کردن پنالتی شدن سایت در گوگل ، روش های متعددی دارد که بر اساس دلیل و نوع پنالتی رخ داده ، یکی از روشها را باید انتخاب کرد. میزان سادگی یا پیچیدگی رفع کردن پنالتی سایت ، بر اساس دلیل پنالتی شدن و میزان اطلاعات شما در زمینه سئو و وبمستری تعیین می شود.

روش های حل مشکل:

هنگامی که شما نوع پنالتی را تشخیص دادید می توانید از مراحل زیر برای رفع آن استفاده کنید:

مجازات های دستی معمولا با یک پیام در Google Webmaster مشخص می شوند که شما را از دلیل پنالتی شدن آگاه می سازد. اغلب پنالتی های دستی به دلیل وجود لینک های نامناسب ایجاد می شوند و شما باید به سرعت آن لینک ها را حذف نمایید و درخواست حذف لینک ها را توسط ابزار وب مستر برای کارشناسان گوگل ارسال نمایید.

مجازات های الگوریتمی کمی جالب تر هستند، زیرا هیچ اشاره ای در وب مستر به آن نمی شود و پیامی برای شما ارسال نخواهد شد و شما بایستی با تجزیه و تحلیل اطلاعات سایت خود به آن ها پی ببرید. اگر پاندا شما را مجازات کرده است، سایت شما به یکی از دلایل زیر کارایی مناسبی ندارد:

  • تبلیغات بیش از حد در وب سایت شما
  • محتوای کوتاه
  • محتوای تکراری
  • سرعت ضعیف وب سایت
  • ساختار ناوبری نامناسب

با ارزیابی آگهی ها در وب سایت خود شروع کنید. آیا در سایت شما تبلیغات بیش از حد وجود دارد؟ سپس، محتوای سایت خود را ارزیابی کنید. آیا وبلاگ به طور مرتب به روز شد؟ آیا کیفیت محتوا عالی است یا کم عمق است؟ آیا محتوای تکراری و بدون رعایت قوانین کپی رایت در صفحات سایت شما وجود دارد؟ سپس، سرعت وب سایت را ارزیابی کنید. Pingdom یک ابزار مناسب تست سرعت است. سرعت وب سایت اغلب به ارائه دهنده میزبانی سایت شما بستگی دارد. در نهایت، ساختار ناوبری سایت را ارزیابی کنید. آیا کاربر پسند و منطقی است؟

اگر الگوریتم پنگوئن شما را مجازات کرده باشد، ممکن است به یکی از دلایل زیر باشد:

  • سایت شامل بک لینک های نامناسب و اسپم است.
  • بک لینک های بسیار زیاد در مدتی کوتاه
  • درصد زیادی از بک لینک های ورودی سایت شما با یک کلمه خاصی باشد.
  • استفاده از سایر استراتژی های کلاه سیاه سئو

ارزیابی بک لینک های ورودی به وب سایت شما از طریق ابزار وب مستر و حذف بک لینک های نامناسب و اسپم از جمله مهم ترین وظایف شما برای رفع پنالتی پنگوئن می باشد.

download 2

سئوکار حرفه ای:مهندس مهدی مژدهی

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کابین وردپرس قالب وردپرس آموزش وردپرس