روشهای شناسایی نسخه ورد پرس و افزونه های یک وب سایت

گاهی برای اینکه ببینید سایت شما بروز است یا خیر نیاز به اطلاعاتی دارید ما در اینجا به شما خواهیم آموخت که چگونه نسخه وردپرس ، پوسته و افزونه ها را پیدا کنید.

اولین کاری را که باید انجام دهید وارد شدن به صفحه پیشخوان وردپرس میباشد و به سمت پایین بروید و جمله ‘Thanks for creating with WordPress’ را پیدا کنید در کنار آن نسخه وردپرس وجود دارد.

همچنین در صفحه پیشخوان می توانید نسخه وردپرس خود را به چند روش مختلف پیدا کنید در تصویر بالا که نسخه وردپرس ۴٫۴٫۲ را میبینید ساده ترین راه برای پیدا کردن نسخه وردپرس شما می باشد اگر می خواهید اطلاعات نسخه وردپرس دیگر سایت ها را بدانید پس با ما همراه باشید.

پیداکردن نسخه وردپرس دیگر وبسایت ها:

در بعضی مواقع ممکن است براحتی نتوانید نسخه وردپرس را در پیشخوان وردپرس پیدا کنید که چند راه دیگر را برای شما معرفی میکنیم تا در صورت نیاز از این روش ها استفاده کنید.

  • برنامه نویسان ممکن است در بخش مدیریت اطلاعات نسخه وردپرس را غیر فعال کنند.
  • ممکن است نتوانید وارد قسمت مدیریت سایت شوید.
  • ممکن است بخواهید ورژن وردپرس سایتی که به شما تعلق ندارد یا پشتیبانی آن بر عهده شما نیست را ببینید.

فرض کنید به قسمت FTP وبسایت خود دسترسی نداشته باشید و نمی توانید وارد بخش مدیریتی وب سایت خود شوید توجه داشته باشید که این روش ممکن است برای بسیاری از وب سایت ها کار نکند چون صاحبان وبساست ها و کدنویسان ممکن است این اطلاعات را مخفی کنند باین حال برخی از روش هایی که میتوان نسخه وردپرس را فهمید را به شما آموزش میدهیم.

روش اول: جستجوی کلمه Generator

به یکی از مرورگر های خود مراجعه کرده و وارد سایت مورد نظر شوید بعد از آن در قسمت خالی از وبسایت کلیک راست کرده و گزینه View Source Page انتخاب کنید. 

بعد از بارگذاری صفحه Source Code کلید های Ctrl+F را فشار دهید و کلمه Generator را جستجو کنید.

اگر سایت مورد نظر  وردپرس باشد و طراح قالب نسخه وردپرس را پنهان نکند میتوانید مانند تگ های زیر را مشاهده کنید:

1meta name="generator" content="WordPress 4.4.2

این برچسب ها برای وردپرس استفاده می شود و نشان دهنده این است که سایت با استفاده از وردپرس ایجاد شده است.ب سیاری از صاحبان سایت شماره نسخه وردپرس را حذف می کنند به طوری که ممکن است در برخی از سایت های وردپرسی نمایش داده نشود.

روش دوم: مشاهده فایل readme.html

با نصب وردپرس فایلی به نام readme.html در هاست شما ایجاد میشود اگر به این فایل دسترسی ندارید باید این کلمه را در آخر آدرس وبسایت خود وارد کرده و کلید اینتر را بزنید تا بتوان به این فایل دسترسی داشت. در این فایل میتوانید براحتی نسخه وردپرس را مشاهده کنید ولی اگر باز هم امکان مشاهده برای شما امکان پذیر نبود با ما همراه باشید.
http://www.example.com/readme.html

پیدا کردن نسخه افزونه های  مورد استفاده:

ساده ترین راه برای پیدا کردن نسخه افزونه ها، مراجعه به پیشخوان وردپرس و قسمت افزونه های نصب شده میباشد.

در این بخش نام افزونه های نصب شده را میتوانید مشاهده کنید اگر نتوانید به صفحه مدیریتی وب سایت وارد شوید، در اینصورت نمی توانید اطلاعات نسخه افزونه ها را پیدا کنید برخی از افزونه ها مثل Yoast SEO اطلاعات نسخه را به صورت خودکار در یک فایل از سایت اضافه می کنند می توانید وارد وبسایت شوید و فضای خالی کلیک راست کنید و گزینه View page source را انتخاب کنید.

برچسب های اضافه شده  توسط Yoast مثل شکل زیر می باشد:

دیگر افزونه ها نیز به این صورت میباشد و اگر چند کلمه خاص را جستجو کنید میتوان براحتی نسخه افزونه را پیدا کرد.

مانند شکل زیر:

این یکی از روش های پیدا کردن نسخه افزونه مورد نظر میباشد که میتوان استفاده کرد. یکی از راه های دیگر برای پیدا کردن نسخه افزونه مراجعه به README افزونه در یک وب سایت است اگر بدانید نام دایرکتوری افزونه چه خواهد بود می توانید به فایل README  دسترسی پیدا کنید برای مثال اگر افزونه WPForms را در سایت خود نصب کرده باشید می توانید به فایل readme به روش زیر دسترسی داشته باشید. http://www.example.com/wp-content/plugins/wpforms-lite/readme.txt

سئوکارحرفه ای:مهندس مهدی مژدهی

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کابین وردپرس قالب وردپرس آموزش وردپرس