سئوی تصاویر

سئوی تصاویر

تصاویر انتخابی توسط شما برای ساییتان از نظر موتور های جستجو گر بررسی میشود و اهمیت زیادی برای آنها دارد.برای بهینه سازی تصاویر سایت از کلمات کلیدی استفاده کنید ، حجم تصاویر را کم انتخاب کرده ولی کیفیت را پایین نیاورید ، از قرار دادن متن در تصویر خود خودداری کنید .

چرا که نکته منفی محسوب میشود و غیر حرفه ای است ، از عکس های متحرک و کارتونی استفاده نکنید ، به جای استفاده از تصویر های عجیب و غریب و مجلل از تصاویر ساده با حجم کم و کیفیت بالا استفاده کنید ، تصاویری انتخاب کنید که هنگام ورود کاربر به سایت او را مجذوب و شیفته خود کرده و مفهوم مطلب شما را از روی عکس درک کند و بخواهد ساعت ها در سایتتان بچرخد و خسته نشود.

پس انتخاب تصاویر و به روز کردن آن ها را برای سئو سایت و افزایش ترافیک سایت جدی بگیرید. اهمیت تصاویر در سئو موبایل نیز بسیار بالا می باشد.

توجه نمایید که سئو تصاویر فقط برای دیده شدن تصویر به کار نمی رود بلکه برای موفقیت یک مطلب حتما می بایست مدیا و یا عکس های محتوا های سایت را سئو کنید، این کار می بایست با تمرکز بر روی کلمه کلیدی انجام شود.

با توجه به توضیحات بالا قصد داریم یک راهنمای گام به گام برای سئو تصاویر وب سایت به شما ارائه دهیم. با این نقشه راه همراه باشید تا نمره کامل از قسمت سئو تصاویر را در تحلیل سئوی سایت خود بگیرید.

راهنمای گام به گام سئو تصاویر

سئوی تصاویر

همیشه از تصاویر استفاده کنید

اگر از تصاویر به درستی استفاده شود به خوانندگان کمک می‌کند مقاله شما را بهتر درک کنند. جمله قدیمی «یک عکس به اندازه هزار کلمه ارزش دارد» احتمالاً در مورد Google صدق نکند اما مطمئناً زمانی درست است که شما ۱۰۰۰ کلمه کسل کننده برای مخاطب بنویسید و او هیچ چیزی در مورد آنچه می‌خواند متوجه نشود.

یافتن تصویر مناسب

همیشه استفاده از تصاویر اصلی، عکس‌هایی که خودتان گرفته‌اید بهتر از عکس‌های موجود در فضای اینترنت است.

جایگزین تصاویر

اگر هیچ تصویر اصلی که خودتان آن را گرفته باشید برای استفاده ندارید؛ روش‌های دیگری جهت یافتن تصاویر منحصر به فرد وجود دارد.

سایت‌های بسیار حرفه‌ای منابعی سرشار از تصاویر بکر و باکیفیت هستند که کافیست شما با خرید اشتراک، تصاویری منحصر به فرد در سایت خود بارگذاری کنید.

آماده‌سازی تصاویر برای استفاده در مقاله شما

پس از یافتن تصویر مناسب، مرحله بعدی بهینه‌سازی آن برای استفاده در وب سایت خود یا همان «سئو تصاویر» است. بنابراین قبل از افزودن تصویر خود به این موارد مهم دقت کنید:

نام فایل مناسب را انتخاب کنید.

SEO تصویر با نام فایل شروع می‌شود. شما می‌خواهید گوگل بدون اینکه حتی به آن نگاه کند بداند تصویر در مورد چه چیزی است (موضوع تصویر چیست؟) بنابراین از کلمه کلیدی اصلی در نام فایل تصویر استفاده کنید.

قالب مناسب را انتخاب کنید.
  • JPEGرا برای عکس‌ها یا تصاویر بزرگتر انتخاب کنید.
  • از PNG برای شفافیت پس زمینه در تصاویر استفاده کنید.
  • یا از WebP به جای JPEG و PNG استفاده کنید.
  • این ابزار نتایج با کیفیت بالا با اندازه پرونده‌های کوچکتر تولید می‌کند. برای تبدیل تصویر خود به WebP می‌توانید از ابزاری مانند Squoosh استفاده کنید.
  • برای آرم و نمادها از SVG استفاده کنید. با کمک CSS یا JavaScript می‌توانید تصاویر را در قالب SVG مدیریت کنید. به عنوان مثال اندازه آنه ا را بدون افت کیفیت تغییر دهید.
سئوی تصاویر

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کابین وردپرس قالب وردپرس آموزش وردپرس