سئو سریع یکی از آرزوهای هر مشتری است که اقدام به طراحی سایت برای شرکت خود می‌کند، مخصوصاً اینکه سایت آن‌ها یک فروشگاه اینترنتی باشد. قبل از شروع بحث و اول‌ازهمه این مطلب را باید بگوییم سئو سریع که امروزه توسط بسیاری از شرکت ها تبلیغ می شود، متاسفانه با استفاده از روش های غیر قانونی از نظر گوگل است که ما آن ها را سئو کلاه سیاه می نامیم. اما همه تکنیک های سئو سریع، سیاه نمی باشند بلکه هدف این است که بتوان با تکنیک های در زمان های کمتر از حالت معمولی به نتیجه مورد نظر رسید. تکنیک های که از نظر گوگل کاملا قانونی هستند و هیچ گونه جریمه ای را به دنبال نخواهند داشت.

در این مقاله قصد داریم که 11 تکنیک سئو سریع را به شما کمک می کند تا در زمان سریع تر و با هزینه کمتری رتبه سایت خود را بهبود ببخشید.

11 تکنیک سئو سریع که باید بدانید

1. وجود صفحه 404

خطای 404 به موتورهای جستجو بیان می کند که صفحه مورد نظر وجود ندارد. این مساله ممکن است به دلایل مختلفی اتفاق بیفتد برای مثال شما آن صفحه را حذف کرده باشید، کاربر آدرس را به اشتباه بنویسد.

هر چه سایت شما بزرگتر باشد، نیاز بیشتری به استفاده از صفحه 404 دارید. نکته خیلی مهم این است که در هر سایتی یک صفحه 404 مجزا و با طراحی اختصاصی مورد نیاز است. در الگوریتم های جدید گوگل، تعریف نکردن این صفحه باعث جریمه می شود و از این رو هر چه بهتر استفاده شود، به ایندکس شدن سریع صفحات شما کمک بسیاری می کند.

اگر کاربری آدرس سایت شما به اشتباه بنویسد یا وارد صفحه ای شود که دیگر وجود نداشته باشد و پیغام اخطاری از طرف خود گوگل نشان داده شود، یک جریمه برای شما در نظر گرفته می شود که چرا ازقبل به اصطلاح گوگل را در جریان این مساله قرار نداده بودید. برای همین به شما در سئو سریع کمک بسیاری خواهد کرد.

2. مقایسه دو محصول

اگر سایت شما فروشگاه اینترنتی، مقایسه دو محصول مشابه و پرطرفدار نزدیک به هم، کمک زیادی به افزایش رتبه سایت در گوگل می کند. همچنین می توانید از کاربران نظر بخواهید و آن ها تشویق به مشارکت در این موضوع نمایید. کاربران وقتی محصول جدیدی وارد بازار می شود، علاقه مند هستند که آن را با دیگر محصولات قبلی مقایسه کنند و از این رو استفاده از تکنیک سئو سریع، باعث افزایش بازدید سایتتان می شود.

3. آیا اینفوگرافیک شما متحرک است؟

حتما می دانید که اینفوگرافیک امروزه یکی از بهترین ابزارهای بازاریابی اینترنتی می باشد. تاثیری که یک عکس در جذب کاربر دارد به مراتب بیشتر از بقیه روش ها و تکنیک ها می باشد. با استفاده از اینفوگرافیک ها به راحتی و سریعا می توان مطالب آموزشی را با عکس انتقال داد و کاربران زیادی را به سمت سایت جذب کرد. حال اگر این اینفوگرافیک از عکس های متحرک استفاده کند، میزان جذابیت آن چند برابر می شود. هرچند که این تکنیک فقط در سایت می تواند استفاده شود ولی خب هدف ما چیزی جز این و سئو سریع سایت نیست.

4. استفاده از تکنیک آسمان خراش

حتما تا به حال برایتان پیش آمده است که از کنار ساختمان های بلند عبور کرده باشید و جذب ابهت و بلندای ارتفاع شده باشید. امروزه هرچند تعداد این ساختمان ها بیشتر از گذشته شده است و در واقع برای مردم شهر تبدیل به یک مساله عادی شده است ولی هنوز جذابیت خاص خود را دارد. از این مساله می توان به عنوان یک تکنیک در تولید محتوا استفاده کرد. شروع عناوین محتوایی با این حالت “10 روش …” یا “101 تکنیک….” می تواند باعث دریافت بک لینک های زیادی به سایت شما شود البته اگر عنوان و مطالب جذاب و واقعا آموزنده شوند.

5. به دنبال روش های اسپم نباشید

روش های اسپمی برای دریافت بک لینک و ایندکس سریع وجود دارد. البته ممکن است که این روش ها اسپم نباشند ولی باعث ورود کاربران مخصوص سایت شما نشود. هدایت کاربران نامرتبط با سایت باعث می شود که آن ها سریعا سایت شما را ترک کنند و این مساله می تواند تاثیر منفی برروی سئو سایت شما بگذارد.

6. از کلمات تحریک کننده کلیک برروی لینک استفاده کنید

فرض کنید که سایت شما در کلمه ای کلیدی خاصی بین ده لینک برتر نشان داده می شود. برای اینکه کاربران را تشویق به کلیک برروی لینک خود کنید، باید از عبارات و کلمات خاصی که هر شخصی تحریک به کلیک می کند استفاده کنید. برای مثال کلماتی مانند “بهترین”، “توصیه”، “روش”،”چرا”
،”چگونه” و غیره از کلماتی هستند که کاربران سریعا برای دریافت مطالب وجواب برروی آن ها کلیک می کنند و این مساله می تواند باعث سئو سریع سایت شما شود.

7. قرض بگیرید یا بدزدید

از مطالب مفید دیگر سایت ها استفاده کنید و آن ها در مقالات سایت خود استفاده کنید. البته بهتر منبع اصلی را ذکر کنید که کارتان دزدی نباشد. مطالبی مانند اینفوگرافیک، عکس ها، خبرهای کوتاه و غیره بیشترین نرخ به اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی را دارند و از این رو این مساله می تواند تاثیر مثبتی در سئو سریع سایت شما شود.

8. سرعت سریع بهتر است

سرعت سایت خود را تا می توانید افزایش دهید. هرچه سرعت بارگذاری سایتی بالاتر باشد، میزان ترافیک دریافتی نیز بیشتر خواهد بود و همچنین از نظر گوگل تاثیر مثبت و بیشتری برروی رتبه سایت شما خواهد داشت.

9. طول محتوای سایت

همیشه بر این مساله که طول استاندارد محتوای یک سایت چقدر است، بین متخصصان کشمکش بوده است. ولی در حالت عادی یک محتوا باید حداقل 500 کاراکتر که گوگل آن را بین مطالب قرار دهد و سریعا ایندکس کند و حداکثر 1500 کاراکتر باشد تا حوصله کاربر را سر نبرد. البته توصیه میشود که به جای اینکه تمرکز برطول محتوا کنید، بیشتر بر کیفیت آن تمرکز داشته باشید، زیرا هرچه مطلب با کیفیت تر باشد، میزان اشتراک گذاری و دریافت بک لینک آن بیشتر است و از این می تواند به عنوان عاملی برای سئو سریع باشد.

10. طراحی رسپانسیو را در نظر بگیرید

دیگر صحبت کردن در این زمینه واقعا خسته کننده است. همه ما می دانیم، سایت هایی که به درستی در انواع ابزارهای مختلف مانند گوشی و تبلت به درستی نشان داده می شوند، به مراتب ارزش بیشتری برای گوگل دارند. در واقع بهتر است بدانید، رعایت نکردن این موضوع تاثیر منفی برروی سئو سایت شما خواهد داشت و سایت هایی که به دنبال سئو سریع هستند باعث سایت خود در مرحله اول به صورت رسپانسیو طراحی کنند.

11. استفاده از تکنیک های بازاریابی محتوا

بازاریابی محتوا امروزه بیشتر از هر مورد دیگری می تواند باعث افزایش سئو سریع سایت شما شود. هیچ چیزی مانند روش بازاریابی محتوا بر بهبود رتبه سایت شما تاثیر گذار نیست. تولید انواع محتوا ناب و ارگانیک و البته مرتبط با هدف و موضوع اصلی سایت، می تواند باعث جذب کاربران بیشتر و به اشتراک گذاری آن ها در شبکه های اجتماعی شود.