سئو و لینک سازی اشتباه در آن

اشتباهات لینک سازی در سئو

  • خرید بک لینک
  • ساختن لینک های nofollow
  • استفاده از انکرتکست بهینه شده
  • لینک سازی غیر مرتبط
  • ساخت لینک تنها برای صفحه اصلی سایت
  • تولید محتوا تنها برای لینک دادن

خرید بک لینک

یکی از رایج ترین اشتباهات لینک سازی در سئو خرید بک لینک می باشد که بسیاری از مدیران وب سایت ها آن را انجام می دهند. از آنجایی که موتورهای جستجو دارای هوش بالایی می باشند و دارای الگوریتم هایی هستند که به راحتی می توانند خطاهای انجام شده در وب سایت را شناسایی کنند به راحتی می توانند لینک های خریداری شده در سایت شما را نیز حس کنند.

هنگامی که گوگل متوجه این موضوع شود که شما از منابع نامعتبر لینک دریافت کرده اید شک نکنید که رتبه سایت شما را کاهش خواهد داد و سایت شما را نیز جریمه خواهد کرد.اگر شما هم قصد دارید که با خریدبک لینک جایگاه خود را در گوگل افزایش دهید باید بدانید که شانس زیادی برای پیدا کردن شما و جریمه کردن سایت شما از نتایج جستجو وجود دارد .

ساختن لینک هایno follow

بزرگترین اشتباهی که اکثر مدیران وب سایت ها مرتکب می شوند ساخت تنها یک نوع بک لینک می باشد که این خود از اشتباهات لینک سازی در سئو می باشد و ممکن است باعث جریمه شدن و پنالتی سایت شود.

بهتر است این موضوع را بدانید که ساخت لینک های نوفالو تاثیر زیادی در نتایج موتورهای جستجو برای سایت شما ندارد زیرا آن ها نمی توانند link juice را به کلمات کلیدی صفحات سایت شما انتقال دهند البته نباید فراموش کنید که این نوع از لینک سازی در تقویت سئو سایت تاثیر گذار بوده و از مقرارتی است که باید در سئو اجرا شود مخصوصا زمانی که شما از دامنه های مختلف استفاده می کنید.

استفاده از انکر تکست بهینه شده

تا به حال شده است به این موضوع فکر کنید که می توانید با ارتباط گرفتن بیشتر با کلمات کلیدی رتبه بهتری را در گوگل بدست آورید؟

باید در جواب آن دوستان که فکر می کنند با این کار می توانند رتبه بهتری را بدست آورند بگوییم که در اشتباه هستند زیرا گوگل با شما به عنوان استراتژی در سئو که به آن کلاه سفید گفته می شود رفتار می کند و در صورت زیاده روی کردن در آن شما را جریمه می کند.

ساخت لینک تنها برای صفحه اصلی سایت

اینکه شما بخواهید تنها برای صفحه اصلی سایت خود لینک سازی انجام دهید شاید به ظاهر یک روند خوبی باشد اما گوگل این موضوع را نمی پسندد و آن را یک امر مصنوعی می خواند.

ساخت بک لینک تنها برای صفحه اصلی سایت نمی تواند به برقراری ارتباط بهتر به شما کمک کند اما زمانیکه بتوانید ذهن خود ار بر روی صفحات دیگر سایت نیز متمرکز کنید می تواند در رسیدن پست های شما در بالاترین رتبه نتایج جستجو کمک کند.

تولید محتوا تنها برای لینک دادن

از دلایل اصلی که اکثر وب سایت ها به طور طبیعی لینک دریافت نمی کنند تولید محتوا می باشد. زمانیکه شما اقدام به تولید محتوایی می کنید که هیچ ارزشی برای لینک دادن ندارد پس چطور می خواهید انتظار داشته باشید که رتبه مناسبی را در نتایج گوگل بدست آورید؟

بنابراین برای اینکه از اشتباهات لینک سازی در سئو دور باشید بهترین کار این است که زمان و منابع بیشتری را برای تولید محتوا در سایت خود مورد استفاده قرار دهید و محتوایی تولید کنید که ارزش اشتراک گذاری داشته باشد تا بتوانید به طور طبیعی از وب سایت های معتبر بک لینک دریافت کنید.

سئوکار حرفه ای:مهندس مهدی مژدهی

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کابین وردپرس قالب وردپرس آموزش وردپرس