شناخت تفاوت و شباهت الگوریتم پاندا و الگوریتم پنگوئن

شناخت تفاوت و شباهت الگوریتم پاندا و الگوریتم پنگوئن

الگوریتم گوگل پاندا:

الگوریتم گوگل پاندا با هدف شناسایی سایت های دارای محتوای کم کیفیت و بی کیفیت، ایجاد شده است. این الگورتیم، محتوای کپی شده و نامناسب وب سایت ها را تشخیص می دهد و رتبه آن ها در گوگل را کاهش می دهد. گوگل پاندا رتبه وب سایت های دارای محتوای جذاب و منحصر به فرد را در گوگل بهبود می بخشد و ارزش ویژه ای برای این وب سایت ها در نظر می گیرد. الگوریتم پاندا وب سایت هایی که دارای محتوای بسیار کم، محتوای تکراری و کپی شده از وب سایت های دیگر، محتوای ضعیف، محتوای غیر مرتبط، محتوای بی کیفیت، محتوای غیر معتبر، تعداد زیاد کلمات کلیدی، تگ های نامناسب، لینک های شکسته، و… هستند را جریمه می کند. در حقیقت، این الگوریتم به متخصصان سئو (بهینه سازی سایت) کمک می کند تا زمان بیشتری را به تولید محتوای با کیفیت اختصاص دهند.

الگوریتم گوگل پنگوئن:

الگوریتم گوگل پنگوئن با هدف مقابله با روش‌های سئو کلاه سیاه و فعالیت‌های اسپم مدیران وب سایت ها توسط گوگل ارائه شده است. گوگل از طریق الگوریتم پنگوئن از بالا آمدن سایت هایی با لینک های اسپم و بی‌کیفیت به صدر نتایج جستجو جلوگیری می کند. به طور کلی، الگوریتم گوگل پنگوئن وظیفه شناسایی لینک های اسپم و سایت هایی که برای بهبود رتبه خود از خرید بک لینک استفاده می کنند، را دارد.

الگوریتم های گوگل پاندا و گوگل پنگوئن تمرکز خود را بر روی روش های شناسایی اسپم گذاشته بودند، گوگل پاندا وظیفه شناسایی محتوای نامناسب و کپی شده از سایت های دیگر، روش های متقلبانه در داخل سایت مانند کلوکینگ و… را به عهده دارد و گوگل پنگوئن وظیفه شناسایی لینکهای اسپم و سایت های اقدام به خریداری لینک برای بهبود رنکینگ خود می کنند را عهده دار است. هر دو الگوریتم فوق در حال مبارزه با سئوی سیاه هستند و پاندا و پنگوئن نیز حیواناتی سیاه و سفید می باشند.

سئوکار حرفه ای:مهندس مهدی مژدهی

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کابین وردپرس قالب وردپرس آموزش وردپرس