معماری سایت و عوامل موفقیت موتور جستوجو

معماری سایت و عوامل موفقیت موتور جستوجو

معماری سایت و عوامل موفقیت موتور جستوجو


گروه بزرگ بعدی On-The-Page در جدول تناوبی عوامل موفقیت جستجوگرها معماری سایت است.ساختار سایت مناسب می تواند به سئوالات شما در جستجوگرها کمک کند، در حالی که اشتباه می تواند آنها را خراب کند.

Site crawlability

موتورهای جستجو “خزنده” وب سایت ها، رفتن از یک صفحه به یک صفحه فوق العاده سریع، مانند خوانندگان سرعت بالا. آنها کپی هایی از صفحات خود را که در «شاخص» نامیده می شوند ذخیره می کنند، که مانند یک کتاب عظیم وب است.

هنگامی که کسی جستجو می کند، موتور جستجو از طریق این کتاب بزرگ پراکنده می شود، تمام صفحات مربوطه را پیدا می کند و سپس آنچه را که فکر می کند بهترین ها را نشان می دهد برای اولین بار نشان می دهد. برای پیدا کردن، شما باید در کتاب باشید. برای بودن در کتاب، باید استخراج شود.

اکثر سایتها به طور کلی مسائل خزنده ندارند، اما مواردی وجود دارد که می تواند باعث مشکلات شود. به عنوان مثال، جاوا اسکریپت یا فلش به طور بالقوه می تواند پیوندها را پنهان کند، و صفحات این پیوندها را به موتورهای جستجو پنهان می کنند. و هر دو به طور بالقوه کلمات واقعی را در صفحات پنهان می کنند.

هر سایت یک بودجه خزنده، یک مقدار تقریبی از زمان یا صفحات موتور جستجو هر روز، بر اساس اعتماد نسبی و اعتبار سایت. سایت های بزرگتر ممکن است تلاش کنند تا کارایی خزنده خود را بهبود بخشد تا اطمینان حاصل شود که صفحات “راست” اغلب خزنده می شوند. استفاده از robots.txt، ساختارهای پیوند داخلی و به طور مشخص موتورهای جستجو را به خزیدن صفحات با پارامترهای خاص URL نمی تواند همه کارایی خزیدن را بهبود بخشد.

با این حال، برای اکثر موارد، مشکلات خزنده را می توان به راحتی اجتناب کرد. علاوه بر این، تمرین خوبی برای استفاده از نقشه های سایت، هر دو HTML و XML است، برای اینکه موتورهای جستجو برای خزیدن سایت شما آسان باشند. در مورد مکان های سایت بیشتر بدانید و در مورد مسائل مربوط به خیزش بالقوه در رده های موتور جستجوی موتورهای زیر:

به یاد داشته باشید، طراحی موتور جستجو نیز “طراحی دوستانه” است.

تلفن همراه

جستجوی بیشتر گوگل در دستگاه های تلفن همراه از روی دسکتاپ اتفاق می افتد . با توجه به این، جای تعجب نیست که گوگل سایت هایی را که دوستانه همراه با احتمال رتبه بندی بهتر در جستجوهای تلفن همراه هستند، جالب تر می کند، در حالی که کسانی که نمی توانند زمان بیشتری را به نمایش بگذارند. بینگ نیز همین کار را انجام می دهد.

بنابراین سایت خود را به موبایل تبدیل کنید. شما شانس موفقیت خود را با رتبه بندی جستجو و همچنین بازدید کنندگان تلفن همراه خود را خوشحال می کنید. علاوه بر این، اگر شما یک برنامه دارید، در نظر بگیرید که از نمایه سازی و پیوند دادن برنامه استفاده کنید، که هر دو موتور جستجو ارائه می دهند.

تکثیر / کانونیزاسیون

گاهی اوقات این کتاب بزرگ، فهرست جستجو، کثیف می شود. از آن جایی که موتور جستجو ممکن است پس از صفحه از آنچه که تقریبا یکسان است، یک صفحه پیدا کند، و آن را برای کشف کردن کدام صفحات که باید برای یک جستجوی معین بازگردانده شود، پیدا کند. این خوب نیست.

اگر مردم به طور فعال به نسخه های مختلف یک صفحه پیوند دهند، حتی بدتر می شود. این لینک ها، شاخص اعتماد و قدرت، ناگهان بین این نسخه ها تقسیم می شوند. نتیجه یک درک تحریف شده (و پایینتر) از ارزش واقعی کاربران این صفحه را اختصاص داده است. به همین دلیل است که کانونیزاسیون بسیار مهم است.

شما فقط می خواهید یک نسخه از یک صفحه برای موتورهای جستجو در دسترس باشد.

راه های بسیاری وجود دارد که نسخه های تکراری یک صفحه می توانند به وجود بیافتند. یک سایت ممکن است به جای هدایت یک به سمت دیگر سایتهای www و غیر وب سایت سایت باشد. یک سایت تجارت الکترونیک ممکن است به موتورهای جستجو اجازه دهد صفحات صفحات صفحه خود را فهرست نمایند. اما هیچ کس نمی خواهد برای “لباس های قرمز صفحه 9” جستجو کند. یا پارامترهای فیلتر کردن ممکن است به یک URL اضافه شوند، و آن را به یک موتور جستجو مانند یک صفحه متفاوت نگاه کنید.

به طوری که بسیاری از راه هایی برای ایجاد URL نفوذ به طور غریزی وجود دارد، راه هایی برای آدرس آن وجود دارد. اجرای مناسب 301 تغییر مسیر، استفاده از برچسب های rel = canonical، مدیریت پارامترهای URL و راهبردهای صفحه بندی موثر می تواند به شما کمک کند مطمئن شوید که شما یک کشتی تنگ را اجرا می کنید.

سرعت سایت

گوگل می خواهد وب را سریع تر به جای بگذارد و اعلام کرده است که سایت های سریع سایت مزایای رتبه بندی اندکی نسبت به سایت های کمتری دارند.

با این حال، ساخت سایت خود را به طور گسترده ای سریع نیست، یک سفر تضمین شده به بالا از نتایج جستجو نیست. به گفته گوگل، سرعت یک عامل کوچک است که فقط در 100 مورد پرس و جو تاثیر می گذارد .

اما سرعت می تواند عوامل دیگر را تقویت کند و در واقع دیگران را بهبود می بخشد. این روزها ما افراد زیادی هستیم، مخصوصا وقتی که ما در دستگاه های تلفن همراه هستیم! بنابراین تعامل (و تبدیل) در سایت ممکن است بر اساس زمان بارگیری سریع بهبود یابد.

سرعت سایت خود را افزایش دهید موتور جستجو و انسان هر دو از آن قدردانی خواهند کرد.

آیا URL های شما توصیفی هستند؟

بله داشتن کلماتی که می خواهید در اسم نام دامنه یا نشانیهای صفحه شما پیدا شود می تواند به چشم اندازهای رتبه بندی شما کمک کند. این یک عامل مهم نیست، اما اگر منطقی است که کلمات توصیفی را در URL های خود داشته باشید، این کار را انجام دهید.

HTTPS / سایت امن

گوگل می خواهد کل وب را که سرویس دهنده های HTTPS دارد را ببیند تا امنیت بیشتری را برای خوانندگان وب فراهم کند. برای کمک به ایجاد چنین اتفاقی، سایتهایی را که از HTTPS استفاده می کنند با افزایش رتبه بندی کمتری، پاداش می دهند.

همانند افزایش سرعت سایت، این تنها یکی از دلایلی است که گوگل از تصمیم گیری در مورد اینکه آیا صفحه وب باید به خوبی رتبه بندی کند، استفاده می کند. این به تنهایی تضمین نمی کند که به نتایج بالا برسد. اما اگر فکر میکنید یک سایت امن را اجرا کنید، این ممکن است به موفقیت کلی جستجوی شما کمک کند.

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کابین وردپرس قالب وردپرس آموزش وردپرس