نکات مهم درباره قالب سایت در سئوسایت

نکات مهم درباره قالب سایت در سئوسایت

 قالب سایت :
قالب سایت (به انگلیسی: Site Template یا Site Theme) را می‌توان مشابه دکور و قفسه‌بندی فروشگاه‌ها در دنیای واقعی دانست. قالب سایت ترکیبی از رنگ، تصاویر و المان‌های موجود در ‌سایت مانند دکمه‌ها است و باعث می‌شود فروشگاه شما مرتب و منحصربفرد دیده شود. طراحی رابط‌کاربری یا قالب اندازه نوشته‌ها، عرض کلی صفحات و اندازه هر یک از ستون‌های سایت را تعیین می‌کند.

نکاتی برای طراحی قالب وب سایت

در مورد قالب وب سایت و سئوی آن جالب است بدانید حتی فونت که شما در سایت تان استفاده می کنید در سئوی سایت و نتایج گوگل تاثیر دارد. البته فونت هایی که گوگل آن ها را پشتیبانی می کند فونت های بسیار خوبی هستند.

همچنین از دیگر ویژگی های قالب که می تواند در سئوی سایت شما تاثیر داشته باشد داشتن فوتر و البته لینک های مناسب است. البته اگر شما در کد نویسی قالب خود به صورت بهینه از html5  و همچنین استانداردهای قالب برنامه نویسی برند معتبر w3 استفاده کنید چندین برابر به قدرت سایت تان افزوده خواهد شد.

یکی دیگر از نکاتی که شما باید در طراحی سایت خود به آن توجه کنید تا سئوی سایت تان بهبود پیدا کند این است که تا جایی که ممکن است از تصاویری در سایت خود استفاده کنید که فشرده تر و البته با فرمت سازگارتری باشند و سعی کنید تا جایی که ممکن است از فلش در تم خود استفاده نکنید زیرا به صورت پیش فرض بسیاری از مرورگرها و دستگاه ها فلش را پشتیبانی نمی کنند و همین مسئله باعث می شود که کاربران خیلی زود سایت شما را ترک کنند و مسئله ای که در این جا وجود دارد این است که این که کاربران چه مدت زمانی را در وب سایت تان وقت بگذرانند نیز در سئوی وب سایت شما تاثیر دارد و ترک زودتر سایت توسط کاربران شما می تواند تاثیر منفی در سئوی سایت شما بگذارد

ویژگیهای قالب سایت:

  1. کدنویسی با آخرین تکنولوژی ها و زبان های برنامه نویسی : از آنجا که زبان های برنامه نویسی روز به روز بهینه تر می شوند، قالب های که با امکانات جدیدتر
  2. حجم و تعداد فایل ها: هر چه قدر که حجم و تعداد فایل های چه تصاویر، استایل ها و جاوا اسکریپت کمتر باشد از لحاظ سئو بهینه است.
  3. ریسپانسیو بودن سایت: نمایش مناسب سایت در دستگاه های مختلف در زمان طراحی حتماً  باید مورد توجه قرار گیرد.
  4. ….

البته این ها مواردی هست که در زمان طراحی باید مورد توجه قرار گیرد و برای در صدر بودن در گوگل باید محتوای مناسب و مطابق با اصول سئو تهیه کرد.

سئوکار حرفه ای:مهندس مهدی مژدهی

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کابین وردپرس قالب وردپرس آموزش وردپرس